Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató bérjegyzéken nem...

Munkáltató bérjegyzéken nem kell minden levonást szerepeltetni?

Figyelt kérdés

Van a btto alapbér, ebből lejön a tb szja stb stb és ennek nem kell mind tételesen egyenként ott lennie a bérjegyzéken?

Sőt, ha valakinek a fizetéséből bármi egyebet levonnak (nav -letiltás, hatósági végrehajtás, esetleg fizetési előleg részletének levonása) akkor ennek is tételesen egyenként ott kell lennie?


Vagyis summa summarum olyan nem fordulhatna elő elvileg hogy bérjegyzéken ott van btto 200, levonás ez az amaz ebből lesz nettó 150 (számok csak kitaláltak) és kiállításar kerül hogy munkabérkétn nettó 150 megfizetve.... és ténylegesen csak 120 kerül átutalásra munkabér jelzettel... és nem tudni a 30 különbözet hova tűnt, mi lett a sorsa?


Nem kéne mindennek rajta lenni a bérjegyzéken?


2017. dec. 31. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De alapesetben kéne. Kérdezz rá a különbözetre, mi ezt nem tudjuk a munkáltatód helyett megválaszolni.
2017. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdésem mert a rákérdezésen már túlvagyok és teljesen nyilvánvaló hogy azért nem szerepel rajta mert jogtalanul veszi el és egyzerűen nem tudja ráírni mert nincs rá indoka hát rá se írja.


Csak azért kérdem mert jogi útra akarom vinni csak előtte tudni akarom hogy jól tudom-e.

Tehát az már elég önmagában hogy ott a bérpapír mely szerint nettó 150-et kifizet nekem ,de csak nettó 120-at kapok utalva. Egyik se letagadható kimagyarázható a bérpapír fekete-fehér az utalás meg szintén.

Ez már bizonyítható csalás így önmagában is?

2017. dec. 31. 12:01
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell, én is mint imperialista nagytőkés folyamatosan kevesebbet fizetek a proletároknak, oszt pattoghatnak felőlem. Annyit fizetek, amennyit akarok.
2017. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Elég fura történet, inkább a fordítottja szokott előfordulni, szerintem nem bontottad ki az igazság minden részletét... :)
2017. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mit nem bontottam ki?


-van egy szerződésem benne btto alapbér

- megkapom a bérpapírt ott van btto alapbér levonás tb szja stb kijön a nettó minden stimmel


- jön a tényleges utalás és az nem annyi amennyi a bérpapír nettója hanem laza 25-tel kevesebb


Hol az a 25? Mondjuk tudom hol van a főnök zsebében hol másutt lenne.

Hát a bérpapíron nyoma sincs hogy tőlem 25-öt minden hónapban mire vonnak le vesznek el.

Akkor hol az a pénz?

2017. dec. 31. 13:43
 6/12 A kérdező kommentje:

És rákérdeztem nincs válasz.

Itt annyi a válasz hogy ez van tetszik maradsz nem tetszik mész.

Nem mennek bele vitába ez van, nem tetszik ott az ajtó és ennyi.

2017. dec. 31. 13:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért érdekes, mert inkább adócsalási okokból zsebbe szoktak fizetni, így meg valójában több adót fizetnek a nettód után, mint kéne. Fura. Ha tényleg ennyi az egész, munkaügyi perben jó eséllyel követelheted a különbözetet, már ha a cég létezni fog még addig.
2017. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én a világon semmi furát nem látok benne, uis a munkahelyemen van egy fenntartó és van egy "főnök" aki csak mb főnök. A fenntartó adja a bértömeget fizetésre a főnök meg gyakorlatilag kiosztja (nem ő maga de ő intézkedik a kifizetésről).


És ugye ő átvesz kovács pista bérére 10 ft-ot kifizet 10 ft-ot de csak papíron, míg a valóságban csak 8 ft-ot fizet ki de lepapírozza a dolgot a fenntartó felé és így a 2 ft- mehet is a zsebébe hiszen "kifizette" igazolhatóan-papíron.



De a fenntartó is benne van a csalásban buliban mert ő se a saját pénzét adja igazából mert oktatási intézmény és állami pénzből él. Vagyis az állam adja a pénzt a fenntartónak az adja az intézményvezetőnek az meg adja az elemi alkalmazottnak.


És kézen- közön meg elcsorog a pénz és nem szólhatok se a főnöknek mert ő az aki ellopja és nem szólhatok a fenntartónak se mert az is tudja mi folyik sőt ő is vélhetően benne van a buliban.


Na jó mi?

2017. dec. 31. 13:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Persze bíróságra vihetem és akkor borul a bili de mivel a fenntartó "NER-közeli" (tudjuk ez mit jelent ) így mi történik majd-semmi. Velük semmi.


Én meg elvesztem az állásom. A pert tán megnyerem de állás az nem lesz.

2017. dec. 31. 13:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, most akkor hol dolgozol?
2017. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!