Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy egyetem...

Mennyit keres most egy egyetemi diplomával rendelkező, pályakezdő könyvtáros?

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bérminimum. Legalábbis ott, ahol én dolgoztam.
2018. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az nettóban mennyi? (Diák vagyok, nem igazán vagyok jártas még a témában.)
2018. jan. 4. 22:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Netto 90
2018. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:o Az nagyon kevés. Ennyit ér itthon egy diploma?
2018. jan. 5. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Egy piacképtelen diploma igen. Szerinted hányan járnak manapság könyvtárba?
2018. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Közalkalmazotti bértáblára keress rá, a könyvtárosok többsége ugyanis közalkalmazotti jogviszonyban van. Ott vannak fokozatok, végzettség és munkában eltöltött évek alapján. Akik esetleg nem azokra valóban a garantált bérminimum vonatkozik. Nem vagyunk túlfizetve☹ .
2018. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös: Rengetegen járnak könyvtárba, még a kisebb fiókkönyvtárakban is sokan vannak. A nagyvárosi könyvtárakban és főleg az egyetemi könyvtárak előtt pedig már nyitás előtt áll a sor és záráskor az utolsó embereket úgy kell kirugdosni onnan! De ha járnál könyvtárba, te is tudnád. Ha meg nem jársz, akkor nem tudom, honnan veszed, hogy nem járnak az emberek oda! -_-


Kérdező: Hát igen, sajnos nagyon kevés a fizetés. Nincs megbecsülve a szakma egyáltalán. 3 évet pocsékoltam el az egyetemen az életemből erre a szakra, hogy aztán éhbérért melózhassak. Azóta már karriert váltottam, most teljesen mást csinálok, fele annyi az aktív munkavégzéssel töltött idő és másfélszer annyi fizetés.

2018. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Könyvtáros ismerős tapasztalatai alapján írtam. Amúgy nem járok, mert kicsi a választék, neten fenn van minden vagy rendelek külföldi oldalakról könyveket olcsóbban, mint amennyibe itthon kerülnének.
2018. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egyetemi végzettségű könyvtárosok nem köztisztségviselőnek számítanak?
2018. jan. 6. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Attól, hogy diplomás még nem. A tanár és az orvos is közalkalmazott.
2018. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!