Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát vállaljak? 2...

Milyen munkát vállaljak? 2 éve nem volt rendes melóm. Ülni nem szeretek (irodai, próbáltam 5 hónap volt). Vendéglátást szeretem. Recepció is volt, mindenféle. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A szituáció: úgy volt, hogy elvégzek egy második szakot egyetemen.

Van 1 diplomám már (közgazdász). Dolgoztam multinál (irodai, rendes 8 órás). Nekem azzal az a bajom, hogy utálok ülni. Sétálni nagyon szeretek, és sportolni is. És utáltam, hogy folyton elültem a seggem. (nekem néha egy fél nap az egyetemen is sok volt, mert csak ültem. ...) A munka nagyon tetszett: volt monoton része is, meg érdekes része is. (sales & marketing terület volt) Jól végeztem. Kontaktlencsés vagyok, esetleg a szemem miatt aggódtam még anno, ahogy emlékszem.


Dolgoztam vendéglátásban: 4 nyáron át recepción, diákként, (wellnessközpont), voltam már szaunában is kisegítő, voltam animátor élményközpontban (ez annyira nem jött be), voltam gyrosnál kisegítő (kevés ideig) próbáltam még: h & m-ben kisegítő, és tezenisben bolti eladó (két év különbséggel, hátha esetleg két év után tetszene a ruhaeladói állás)... egyszer sem volt jó a ruhabolt.

Próbáltam kb. fél éve a mozis melót -> takarítani osztottak be. (nekem semmi bajom a takarítással! szeretek mozogni meg minden csak f_s volt...)


A pénz része az "izgalmas"...

Albérletben lakom, egyedül. A szüleim segítettek, mert feljöttem pestre hogy elvégzem ezt a 2. szakot, de egyáltalán nem illett hozzám a szak / nem sikerült több kritikus tárgyam se, és inkább kértem a hallgatói jogviszony megszüntetését. Most próbálok állást keresni... csak azt nem tudom mit.


A szüleim segítenének, amíg találnék állást (~ 1-2 hónap) albérleti díjban, rezsiben (egy részét eddig is én fizettem, korrepetáltam, így a rezsit fizettem pl. ami kb. 15-20 volt.


Korrepnél megszokja az ember, hogy pl. egyedül van a diákkal ( egyetemistával, vagy akár gyerkőcöt is tanítottam :) matek, angol, mikroökonómia, ilyenek).


3 éve még tökre nyitott személyiség voltam (kolis voltam anno) és szívesen beszéltem meg minden.

2 éve nagyon megváltoztam (mióta egyedül élek) befelé fordulóbb lettem. Kevesebbet beszélek (magamról nem beszélek szívesen másoknak). Nincsenek barátaim, mármint én elvagyok magamban, hiszen sokat korrepeztem, össze kellett raknom a naptáram, és egyetemen / gyerkőcök lakásán tanítottam, több-kevesebb utazás is volt egy-egy napomban.

Tesóimmal és szüleimmel jó a kapcsolatom, velük beszélgetek. Csak pasim nincs / barátaim nincsenek.

Persze régi ismerősök, régi haverok vannak, de ilyesmi hogy pl. közös szombati shopping barátnővel, vagy pl. péntek esti kocsmázás a haverokkal, vagy mozi a pasival, na ilyenjeim nincsenek...


Szívesen vagyok egyedül. Régebben jó volt csapatban meózni... most már nem tudom..


Szeretek pénzt keresni... csak azt nem tudom, hogy mit vállaljak.


Tökre szívesen kipróbálnám magam baristaként.

Vagy bolti eladó (nem ruha, nem kozmetikum, hanem akár lakberendezés, vagy papír-írószer vagy valami kreatív)?


Szeretem a kreatív dolgokat. Szeretek írni is. Újságíró is szívesen lettem volna anno.


(írni szeretek; beszélgetni nem annyira :D)

Felszolgálónak is elmennék szívesen pl. kávézóba cukrászdába.

Eü kiskönyvem most nincs... nem tudom, ez mennyibe kerülne..


mit tanácsoltok?

A szüleim persze azt mondják "hát a diplomádnak megfelelőt keress", de az ugye irodai ülőmunka... meg kötött munkaidő 8-16.00-ig vagy 9-17.00ig, ami zavar...


A rugalmasságot szoktam meg (korrepek miatt) 2 éve nem volt rendes melóm.

(Az utolsó rendes, bejelentett az animátor volt meg a gyrosos).


Mi legyen?

Vagy nézzek olyat, ahol szerintetek egyedül leheteK? (bolti eladó és legyen fix munkaidő)?

Vagy mekibe / burger kingbe ha elmennék, és az rugalmas munkaidő még ha nem is illik a végzettségemhez?


Nekem nem baj, ha burger king... csak értitek.. mozogni is szeretek.

A szüleim persze azt várják, hogy diplomához illőt nézzek.

Ami logikus is... csak én 3 éve nem hittem.

Mármint régen ugye ez akartam lenni, közgazdász meg minden, de így utólag nem tudom. 5 hónapot lehúztam egy multinál 8 órába... a kollégákkal is kellemetlen volt.

(a sales osztályon én voltam a legfiatalabb, mindenki a gyerekéről beszélt, meg hogy mit csinál a babája, et cetera.)


Míg pl. egy burger kingben tudnék a koromhoz hasonlóakkal lenni.

Nem vágyom nagy karrierre, nem kell XY vezetői státusz nekem egy nagyvállalatnál, nem feltétlen akarok karriert építeni.

A diplomámnak örülök, sales & marketing & hr területen el tudok helyezkedni. csak nem tudom...


szerintetek?

23/l



2018. febr. 10. 02:08
 1/5 anonim válasza:
69%
Fogj egy hátizsákot, pakold bele a legszükségesebb cuccaidat. A többi holmidat add el. Mondd fel az albérletet és indulj neki a világnak. Járj be minél több országot, tanulj meg minél több nyelvet. A másik verzió, hogy tűzz ki egy célt, és azért dolgozz. Cél nélkül nagyon nehéz bármit is kitartóan csinálni.
2018. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
De van baratod. Eppen most irta ezt a kommentet.
2018. febr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2# örülök h te is igy látod de kocc a jövendőbelimtől:-D

De viccet félre ugy látom hogy a kommunikációs készségeddel nincs baj az meg pláne pozitív hogy nemm a munkával van bajod

Mivel elég sok mindent kipróbáltál már szerintem neked kell átérezned h meilykben volt a legtöbb pozitív élményed

A kérdésedből én azt mondanám h a recepciós munka-mivel ott nem a papir hanem a tapasztalat számít- illene a legjobban hozzád az eü könyv kb 6-7ezer

Ja és abba nem kell belelátni semmi rosszat h most "kevesebb" a barát sajna ilyen az élet nem mindig van arra is időnk amit szeretnénk

2018. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs előző vagyok azt elfelejtettem irni h elmennék veled moziba xD
2018. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled Kérdező?
2023. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!