Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hamarosan saját magamról...

Hamarosan saját magamról kellesz gondoskodnom 22 évesen saját lakás/albérlet most fogok kikerülni az életbe. Egy ember mennyi fizetésből nettóból tudja eltartani magát?

Figyelt kérdés
18 éves korom óta diákmunka mindent szinte magamnak kellett venni
2018. júl. 18. 14:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Hol?
2018. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Hát egy albérlet nagyon drága egymagadnak. Ha szerencséd van találsz 70ért,egy bő 50et szánj rezsinek az 120. Akkor még nem ettél,nem vettél ruhát és nem mentél sehova. 200 az alap. De inkább több
2018. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza és vonzáskörzete
2018. júl. 18. 14:35
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Nettó 4-500 körül már lehet viszonylag normális életszínvonala fenntartani.
2018. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Bérelj csak szobát, legyenek lakotaraaid és 120-130 ből megelsz
2018. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

1. Egyedül semmiképp ne költözz albérletbe.

2. A lehető legolcsóbb albérletet vedd ki többed magaddal.

3. Spóroljatok a rezsin! Nem kell égetni a villanyt folyton, ne folyassátok a vizet fölöslegesen stb.

4. Spóroljatok a kaján! Főzzetek, süssetek magatoknak, ne járjatok étterembe, csak a legszükségesebbeket vegyétek meg és semmit ne dobjatok el, tehát mennyiségre is csak annyit amennyi kell.

5. Vegyél használt ruhát, nem kell mindig új cuccokat beszerezni.

6. Ne legyen semmilyen káros és drága szokásod (pia, cigi kilőve).


Szerintem az albérlet ha mondjuk vagytok 3-an kijön kb. fejenként 30-40 ezerből. A rezsi nagyjából 10-15 ezer fejenként + internet + mobil előfizetés ami manapság már alap, ez kb szintén 10-15 ezer. De ugye a net hamradolódik, szóval az nem vészes. A kaja egy embernek kb 40 ezer egy hónapra ha spórol, ha nem spórol és közösen főztök akkor is ennyi nagyjából.

Ez eddig 100-105 ezer.

Ruhát nem kell venni minden hónapban, szóval ott számoljunk havi leosztásban mondjuk 10 ezret.


Szóval a fix költségek nagyjából 110-120 ezer Ft / hónapra kijönnek, és ehhez még csak nem is kell túl ügyesen beosztani a lóvét. Szakképzett minimálbérből el lehet tengődni, más kérdés, hogy van e értelme.

2018. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hát igen eddig értem az a baj a környéken gyári munka jöhet számításba
2018. júl. 18. 14:57
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom arra felé mennyit fizetnek a gyári munkákra, de itt (Dunántúl) 3 műszakban, középfokú végzettséggel akár nettó 200-220-at megkereshetsz. Pár év munka után ez bőven nőhet még, persze ez helytől függ.
2018. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Le tudnád nekem írni melyik gyárba lehet annyit keresni fontos lenne illetve melyik város?
2018. júl. 18. 15:16
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

@10 Értem, amit mondasz és részint egyet is értek, én sem elégedtem meg a tengődéssel, de jelen esetben egy pályakezdőről van szó, aki érdeklődik arról, hogy mi az a minimum, amiből legalább már élni lehet.


@Kérdező: 120-150-es sáv szűkös megélhetésre elég, de nagyon hamar nézelődni kell, hogy hol lehet jobban keresni, merre érdemes továbbképezned magad. 200 felett vidéken már kezd élhető lenni a dolog, ebből már lehet néha fesztiválozni, randira hívni valakit, elmenni valami olcsóbb tengerpartra. 300-400k körül van Magyarországon jelenleg az a szint, ami igényektől függően, de azért kényelmes. Nincs hó végén pánik, ha akarsz enni egy jót belefér, ha találsz jó repjegyeket, el lehet menni európai fővárosokba évente többször, tudsz egyedül albizni valami kisebb, de szép lakásban, esetleg spórolni önerőre. Innentől felfele szerintem már egyéni döntés, kevés a laza pozíció, nem árt a folyamatos önképzés meg a karrierista attitüd, de ezekkel a határ elég magasan van, sokak el tudják érni a milla feletti nettót, viszont ehhez már jó eséllyel Budapestet kell megcélozni.


Legyél tudatos abban, hogy mit szeretnél, nem mindenkinek azonosak a céljai, én például autóvásárlás meg ruhára költés helyett inkább a világot járom, van, aki meg hülyének tart ezért, mert teljesen mást szeretne.

2018. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!