Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági Informatikus elhelye...

Gazdasági Informatikus elhelyezkedés itthon/ausztriában? (2018! )

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Egy olyan iskolába járok jelenleg, ahol;

• a 12. év végén érettségi + irodai informatikus mellékszakmát kapunk

• a 13. év végén pedig a Gazdasági Informatikus szakmát.

Szóval érettségi+2 Informatika-orientált OKJ, egy kis gazdasággal vegyítve.

Az oktatás rendben van, se nem rossz, se nem nagyon jó, de a nagyon jó felé hajaz inkább.

Ezekkel a papírokkal, képesítésekkel mire számíthatok az iskola befejezése után? Vagyis, igazából a jelenlegi helyzetre lennék kíváncsi, mert évek múlva ki tudja mi lesz..

A válaszokat előre is köszönöm!

16/F



2018. okt. 11. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így édeskevés infó, az számít hogy mit tanulsz meg ott, nem az OKJ neve, idegennylevtudas is kell
2018. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most vagyok 10.-es.

Tanulunk programozást, hálózatot, pénzügyet, IT alapokat, és szakmai orientációt.

Kicsit kifejtem.

Programozás: Tavaly HTMLbe mélyedtünk bele kicsit, bár csak nagyon felszínesen.

Most kezdtünk bele a C#-be.

És az évek alatt lesz még PHP, és egy kevés JavaScript is. Na meg SQL is valamikor.

Hálózaton egyenlőre csak az alapokat vesszük át egyenlőre. Hálózati kommunikáció, stb. Gyakorlatba később fogjuk ezeket alkalmazni, de fogjuk.

IT alapok, itt igazából az alapokat tanuljuk. Pl. RAID tárolási technológiák, ami így hirtelen eszembe jutott.

Orientáción a logikai készségeket fejlesszük (Rubik kocka, aknakereső, stb. logikai játékok), és a informatikai dolgok kialakulásáról tanulunk, őskortól napjainkig.

Pénzügyen pedig.. Hát, még nem-igen tudom itt mi lesz, de szerintem a Gazdasági dolgok alapjait tanuljuk meg ott.

2018. okt. 11. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Az OKJ közel semmit nem ér. Egyetemi papír is csak belépőnek elég. Ez egy olyan terület, ahol csak az számít, amit tudsz és ehhez rengeteg önképzésre van szükséged.
2018. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló végzettségem van, szintén gazdaságinformatikából, szintén két éves képzés érettségi (féle) után, ami 16 éves korban volt. Szóval 18 évesen végeztem az egésszel, de annyi a különbség, hogy én Angliában tanultam.

A szak leírása alapján elég hasonló képzés lehetett, csak nekem programozás helyett több gazdasági és hardware tárgyak voltak. Így a szak elvégzése után, sajnos azt kell mondjam, hogy egy ilyen vagy hasonló képesítés édes kevés ahhoz, hogy bárhol munkát találjak vele. Angliában talán találnék vele, de jóval kevesebb bérért, illetve lehet elküldene a cég továbbképzésekre, esetleg kérnék a diplomát levelezőn.


Szóval a szak elvégzése után egyből jelentkeztem egyetemre, bár most egy programtervező informatikus féle szakon tanulok. Neked is ezt tudom ajánlani, ezek a papírok kb magyar OKJ-nak felelnek meg, ami otthon elég nehézkes elhelyezkedést jelent. Még Angliában is nehézkes, főleg mert több a diplomás vetélytárs. Ebből következtetve Ausztriában is kevéske lenne ez a szak a munkához, szóval javaslom az egyetemet. Vagy akár meg is próbálhatod, van akinek bejön az élet az informatika világában OKJ-val is.

2018. dec. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!