Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokaknak a "drága" autó miért...

Sokaknak a "drága" autó miért pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Jó a zsiguli is elvisz A-B-be, de az hogy milyen minőségben nem számít?


Arról nem beszélve ha egy komolyabb kocsival a falnak mész több eséllyel szállsz ki élve mint valami papír Suzukiból.



2018. dec. 7. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért mert agert hogy hetente hasznalom 2-3 orat nem igazan eri meg sokat költeni....
2018. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%

Cégünk informatikusa nem kicsit jól keres.

Nincs kocsija, de az órája, egy Panerai, már 6+ éves, és még mindig tartja az árát.


Kocsit hányat és milyet ismersz, ami 40 évesen is értékes?

Persze úgy, hogy használják!

Csak mert a Rolex órái még használtan is 600+-tól indulnak!


Lopás? Törés? Váláskor viszi a csaj?

2018. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Ugyanazért, amiért sokaknak (de nem mindenkinek, ki ki maga válogatja) az is pénzkidobás, ha:

- eljársz étterembe

- igényes környéken szép házat/lakást bérelsz vagy vásárolsz

- igényesen öltözködsz

- egészségesen élsz

- stb


Ha van valami, amit egy ember nem engedhet meg magának a keresete miatt, akkor hajlamos lehet arra, hogy másnál ezt pénzszórásnak/rongyrázásnak vegye, miközben annál a másnál bőven belefér a költségvetésbe.

2018. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

3.-nak.


Oké. Maradjunk az informatikus kollegámnál. Ő elmondta, hogy neki tényleg pénzkidobás a kocsi, mert az általa ismert emberek 99,9%-a Budapesten él. Ő maga a belvárosban. Telne kocsira, de mire használná?

Ellenben van drága órája és olyan fegyvere, amiből TALÁN nincs is másik idehaza. És még így is futná neki kocsira!


Másik ismerősömnek céges kocsija van. Ő is vegyen sajátot?


Vidéken más a szitu, oda kell a kocsi. De városban, minek?

Taxi, bérlés, BKK,...

2018. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

#4

Rendben, de itt a kérdés szerintem elsősorban arról szól (vagy legalábbis én így értelmeztem), hogy ha az már eldőlt, hogy autó márpedig kell (legyen azért mert vidéken vagyunk, olyan a munka, ingázás, akármi), akkor azon belül drágábbat venni viszont miért pénzkidobás.

Én csupán erre reflektáltam, hogy autóból drágábbat venni (ha már valamilyet kell venni ugye) ugyanúgy lehet pénzkidobás egy-egy ember számára, mint többet költeni bármi másra, amiből van olcsóbb is: ugye minek a drágább étel, a drágább ház/lakás, legyen szépen elég valami szerényebb (legrosszabb esetben itt még azt is elő szokták venni egyesek, hogy bezzeg régen megelégedtek ezzel/azzal is, minek itt játszani a fejünket).

2018. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

"Kocsit hányat és milyet ismersz, ami 40 évesen is értékes?”

Sok veterán luxus autó van, amiknek az értéke idővel csak emelkedik.

2018. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

6.-nak.


Nyilván, de ha ma, most veszel egy kocsit, amit napi szinten használsz is, akkor mennyi az esélye annak, hogy 30-40 év múlva is üzemképes lesz? Törés, hó/só, kókler szerelő, utángyártott alkatrészek,...

2018. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem irigység.

Pedig egy szép Audi S7,A6,S6-ban beleülni egy akkora élmény,jó érzés.

Nem nem azért,hogy pukkasszam a szomszédot sőt Arckönyvre se fogom kitenni amikor megveszem,ez az én meg a párom élménye.

De maga a sebesség,az a kényelem amit egy autó adhat jó az.

AKi hitelre veszi na az már gáz szerintem ha mellette vajaskenyér párizsival megy.

2018. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8

"AKi hitelre veszi na az már gáz szerintem ha mellette vajaskenyér párizsival megy."


OFF: ha valaki azért veszi hitelre, hogy ne nullázódjanak le a pénzügyi tartalékai, vagy hogy esetleg fél évvel előbb meglegyen, de közben jól keres és a hitel mellett bőségesen marad nem csak jól élni, de még félretenni is, szerinted az is gáz? (szóval étterem, szórakozás, drága albérlet simán megy és még marad 400.000 minden hónapban gyűlni)

Nem piszkálódom, komoly kérdés, személyes érintettség nyomán. :)

2018. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pazarlás meg rongyrázás. Amikor megveszem, tudom, hogy az. És jól érzem magam, pont mintha nem tudnám.
2018. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!