Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 2008-as válság mennyire...

A 2008-as válság mennyire érintette annak idején az IT szektor? Mennyire rugdosták ki az embereket?

Figyelt kérdés

Egyre többen beszélnek róla, hogy lassan jön a következő válság, és hogy ilyenkor pl. autóiparból garantáltan sok sok ember szokott repülni, országunkat pedig kb az autóipar tartja életben.

IT szektorban mi a helyzet haválságban? Ott mennyire szotkak repülni az emberek?



2018. dec. 25. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
2008-ban már nem az IT-ban dolgoztam de amikor volt talán 2003-ban (de lehet, hogy még 2002ben) az "dotcom lufi" és sorra dőltek be az IT cégek nagyon sokan utcára kerültek. Én akkor egy kisebb, több multinak bedolgozó cégnél voltam, a főnök egyik reggel behívatott mindenkit: "Nem akarok zsákbamacskát árulni, a híreket Ti is olvastátok, a megrendelőinknél problémák vannak, igyekszünk kitartani, de nem vagyok jós. Készüljetek fel a legrosszabbra." és így is lett egy fél év múlva csődbe ment a cég (mint sok tucat hasonló abban az időben). Ez benne van a pakliban, nehéz ezzel mit kezdeni.
2018. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

IT szektort is érintette a válság, de nem minden céget egyformán. Emlékszem, hogy indexen vagy portfolion voltak cikkek arról, hogy pl a SAP még a válság éveiben is tudott növekedni.


Persze van ellenpélda is. Egyik budapesti multinál hirtelen sok induló projektet visszamondtak, ezért elküldték az összes próbaidőn levő fejlesztőt, plusz azokat is akik hosszabb ideje nem voltak projekten. Továbbá, bérek és egyéb juttatások be lettek fagyasztva. Ők egyébként kőkeményen beszopták, mert pont a válság miatt a kezdeti leépítések után nagy nyugati cégek hozták volna a projekjeiket hozzájuk spórolás miatt, ezek meg ugye elküldték az embereik egy részét ...


Egy telco cég szintén leépített egy csomó fejlesztőt, mert lefújták valamelyik nagy projektjüket. Ezek nem pont 2008-ban történtek, hanem 1-2-3 évvel később.


Akiknél dolgoztam akkoriban pont a válság miatt nyitottak irodát Budapesten a nyugati bővítés helyett.


Ha tuti állást szeretnél, akkor orvosnak kell menni. Arra szükség van gazdasági válságban és háborúban is. Persze kezdőként nem olyanok a bérek és a munkakörülmények, mint IT-ban.

2018. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez tényleg eléggé cégfüggő lehet, Az SAP részvényárfolyam valóban elég kevéssé esett vissza 2008-ban:

[link]


A részvényárfolyam szinte alig esett nagyobbat átlagosnál.


ahhoz képest hogy sok multi kb megsemmisült akkoriban ez azért nem valóban nem rossz.

2018. dec. 25. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!