Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 14 éves lány mit tegyen...

Egy 14 éves lány mit tegyen azért, hogy modell lehessen?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és az az álmom, hogy modell lehessek. De nem tudom hogy kezdjem el. Kérlek, segítsetek!!!
2008. nov. 7. 16:07
 1/5 anonim válasza:
Keress egy modell-iskolát / tanfolyamot! Ezek nem olcsóak, de ez is egy szakma, sokat kell tanulni hozzá, hogyan viselkedj, mozogj a fotózáson. Egyébként ráérsz még,szerintem nem lehet könnyű munka. Ha tényleg erre vágysz, böngészd a netet, és próbáld kiválasztani a megfelelő sulit - egyébként középiskolai képzés is van a szakmában, ha jól tudom.
2008. nov. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előre bocsi, hogy nem szűk körűen a kérdésre válaszolok, de segítő szándékkal teszem. Inkább azt tudom, hogy mit ne tegyél.

A párom 18 éves korában szeretett volna modell lenni. Én akkor 25 évesen nem akartam ebben őt megakadályozni, sőt, inkább segíteni akartam ebben. A modellügynökségek egy része (tisztelet a kivételnek) az alábbiakat teszi: hatalmas csinnadrattával rendez válogatásokat. Akit kiválasztanak, azzal közlik, hogy ahhoz, hogy sikeres legyen, kell, hogy legyen fotóalbuma, szettkártyája stb stb. Mindig csak az övéké a jó, az összes többit fikázzák. Éppen abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy csak most és csak neked ezt most mindössze százezer forintért megcsinálják neked (8-9 éve 50 helyett 25 volt, ebből gondolom). Hogy miből fizeted, azt leszarják, de enélkül nem is számíthatsz rá, hogy kiajánlanak. Ha már ezen túl vagy, akkor szerződnek veled, hogy te folyamatos elérhetőséget vagy KÖTELES biztosítani, ha elutazol szólnod kell, ha ők hívnak, akkor hétvégén is menned kell stb stb. Te ezekre KÖTELEZETTSÉGET kell, hogy vállalj. Ők pedig a szerződésben csak annyit vállalnak, hogy figyelembe veszik a te foglalkoztathatóságod tényét. Tehát igazából kötelezettséget Te vállalsz, ők pedig mossák kezeiket, hogy az albumból egyik kuncsaftjuk sem tégedet választott. Gondolom, hogy a 14 éves életkorod miatt még szülői belegyezés is fog kelleni. E nélkül nem is szabad belemenni egyébként. Ilyen modellügynökségek a Pesti Estben előszeretettel hirdetnek, hogy rendeznek modell válogatásokat. Remélem nem vettem el a kedvedet, de szerettem volna, hogyha tisztán látod a szitut. Aztán másik nagy gázgéza, hogy néha elvárják a lányoktól, hogy minden tekintetben dobják be magukat.Mondjuk a te korodban az még bűncselekmény, de téged is mindössze 4 év választ el attól, hogy ajánlatot tegyenek "úgy" is.

Én a helyedben egyébként megpróbálnék valami ismeretség útján a szakma közelébe férkőzni, esetleg modellekkel is konzultálni, hogy ők hogy kezdték, hogyan védték ki a szakma árnyoldalait stb stb. Mindenképp járj nyitott szemmel, próbálj minél többet a szakma körül forgolódni, de kötelezettséget csak korrekt feltételekkel vállalj. Jó indok a korod és az, hogy a szüleid nélkül nem dönthetsz. Sok szerencsét kívánok.

2008. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:) És mi a legfontosabb a kinézetben?
2008. nov. 18. 21:14
 4/5 anonim válasza:
Izgalmas módon semmi. A smink és a világítás szinte mindent elintéz. Amit ezek nem, azt a látószög. :-)
2008. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köcci. :)))))))
2008. nov. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!