Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet olyat csinalni, hogy a...

Lehet olyat csinalni, hogy a 4 honapos tappenzt megszakitom 3 het munkaval, es ujra tappenzre megyek?

Figyelt kérdés

A 3 munka mar elegendo egy ujabb tappenzes periodushoz?

Nem tappenzcsalo vagyok, komoly okom van ra, de a felulbiralo orvos azt javasolta szakitsam meg munkavegzessel a tappenzt. De hogy mennyivel azt nem mondta el.


2019. ápr. 14. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. Megszakítható a táppénz, de 1, elég mókás gondolat, hogy 3 hétig képes leszel dolgozni, utána megint nem , 2, a munkáltató siman felmondhat, és akkor vége a tappenzednek is meg a munkaviszonyodnak is, 3, nem látom értelmet az egész megszakitasnak
2019. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
30 napot meghaladó keresőképtelenség esetén üzemorvos. Ő meg simán alkalmatlannak minősít.
2019. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha megszakítod a táppénzt te nem jársz jobban, csak a munkáltatóddal szúrsz ki aki 2 hétig újból fizetheti a táppénzt saját zsebből. Fel is jelenthet téged. Magyarul az orvos jó nagy baromságot mondott.
2019. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

És mi lenne a cél a megszakítással? Mert ez nem derül ki a kérdésből, és miért javasolta az orvos?


Szerintem minimum gyanús lenne, mert értelmetlen, mondjuk valaki valamiért keresőképtelen 4 hónapig, azután menet közben keresőképes (munkaképes) lesz, majd megint keresőképtelen. Akinek ez nem gyanús az nagyon naiv.

2019. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos ismet kiabrandultam a gyakoris valaszolokbol...
2019. ápr. 14. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ábrándultál ki? Mert a valóságot mondjuk? Nincs olyan munkáltató, aki bevenné, hogy 4 hónapig nem tudsz dolgozni, aztán 3 hétig igen, utána pedig megint nem. Vagy simán felmond, vagy kér egy rendkívüli üzemorvosi alkalmasságit. Nem értem, miért mondott ilyen hülyeséget az orvos és mi az a betegség, amivel 4 hónapig nem tudtak dolgozni, de 3 hétig mégis tudsz majd, aztán mégsem. Épeszű ember ezt nem is érti,
2019. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Olvasd el tárgyilagosabban. Sajnos tényleg nem látom sok értelmét, még ha közölnéd az okát is kétlem, hogy ebbe érdemes lenne belefogni.
2019. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nesze, pontozóbajnokok: 33/1998 NM rendelet.
2019. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!