Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA adózás vs egyéb lehetőségek?

KATA adózás vs egyéb lehetőségek?

Figyelt kérdés

Hello!

KATÁs vagyok és szeretnék kicsit előre gondolkodni, ha aláírja Áder a 40%-os különadót.


évi 7-8 millió a bevételem, zömmel egy Kft-től. (tanácsadással foglalkozom, a multik kft-vel kötnek szerződést, ev-vel ritkán), nem bújtatott foglalkoztatás, saját számítógépemmel, saját autóval és saját eszközökkel, sok esetben a saját lakásomban végzem a munkát, saját ízlésem szerint, én döntöm el, mikor és hogyan.


Mostanában kezdenek más ügyfeleim is lenni, de egyelőre felfutóban (remélem) és csak alkalmi munkák, (más hasonló tanácsadással foglalkozó kft-k, ev-k, külfüldi tanácsadó cég).


Illetve, kütelező lenne-e akkor a könyvelő? Most megvagyok nélküle


2020. júl. 9. 19:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

na a fele lemaradt


mennyi lenne a minimum költségem havonta?

le tudnék-e írni költségeket, ha mondjuk Szja-s lennék? Ha igen, mit? (szoftver, számítógép, benzin (nem céges a kocsim), egészségőr biztosítás, rezsi, ruházat (kosztüm, ing, munkavédelmi ruházat, stb?)

A magánszemélyként befizetett nyugdíj és egészségpénztári befizetések után tudnék-e valamit visszaigényelni (nincs munkahelyem, csak a vállalkozás)


köszönöm: :)

2020. júl. 9. 19:46
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

ha aláírja Áder


úgy érted, amikor aláírja... Bólogató János, a Golyóstoll?

2020. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

kütelező lenne-e akkor a könyvelő? Most megvagyok nélküle


Hát, ha meglennél nélküle most, akkor nem itt érdeklődnél :D

2020. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem kötelező a könyvekő, de a kérdésedből kiindulva nagyon ajánlott.
2020. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem eszik olyan forrón a kását. Van még idő januárig, addig kiderülnek a részletek.

Véleményem szerint fel lesz puhítva ez az egész annyira, hogy kb minden marad ahogy volt...

Szóval ráérsz még ezzel.

2020. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ami kérdéseket feltettél, na ahhoz kell a könyvelő. Keresel egyet 20a után (most nagy hajtás van) aztán tanácsadást kérsz tőle. Elmondod neki ugyanezeket, plusz ő fog még kérdezni dolgokat, meg kicsit számoltok, hogy mivel jössz ki a legjobban. Aztán tovább tudsz gondolkodni. Természetesen ez nincs ingyen, de szerintem 10 ezret megér, hogy a későbbiekben jobban járj.
2020. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
5, nem ér rá. Most kell elkezdeni alternatívákat keresni, nem december 29-én, amikor majd a módosítás kijön.
2020. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
7-8 millából komolyan nem telik évi 240 e Ft egy könyvelőre?
2020. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8, kirúgtam tavaly, mivel 3 bevallást adott be és mindet sikerült elbæsznia, a tb jogosultságommal és pár egyéb dologgal együtt. De amúgy se fizetnék valakinek mostmár, azért, amit kénytelen voltam én megcsinálni, így megtanultam. KATAsként boldogulok, kérdés nem ez volt, hanem, hogy milyen alternatívák vannak.


Nem mellesleg az adó, a nyugdíjelőtakarékosság és a magán egészségbiztosítás befizetése után meg a költségek levonása után nem olyan sok az a havi 580-600k, ami jelenleg 210k-300k kb, mivel a koronavírus hiszti betett az üzletnek.


Mindenesetre nem kell izgulni a1819 segítőkészebb vol.

2020. júl. 10. 23:10
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy KATA-s EV-hez nem kell könyvelő a legtöbb embernek. Borzasztóan egyszerű az egész.


Nem is értem, mit csinálna a könyvelőm egy KATA-s vállalkozóval.

2020. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!