Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként lehetek...

Egyéni vállalkozóként lehetek egyszerre betéti társaság tagja?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, kültag.

Evtv alapján nem lehet ev bt beltagja, mert a korlátlan felelősség nem halmozható (más kérdés, hogy a cégbíróság simán bejegyzi)

2020. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen
2020. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kültag igen, beltag nem. Ugyanis mind az egyéni vállalkozó, mind a BT beltagja korlátlan felelősséggel tartozik, így a kettő együtt nem mehet.
2020. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, most lusta vagyok utánanézni, de nekem úgy rémlik, mintha valami olyant olvastam volna, hogy ha valaki KATA-s egyéni vállalkozó, akkor jövő év elejétől semmilyen más gazdasági társaság tagja nem lehet.

Egyenlőre ennyit találtam:


"Mindenkinek csak egy KATA-s jogviszonya lehetne. Vagyis nem lehetne egyben KATA-s egyéni vállalkozó és KATA-s BT kültag."


Szóval a fentebb írtak csak akkor igazak, ha az illető egyéni vállalkozó nem KATA-s adózású.

2020. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két KATA-s jogviszony nem lehet. De ha egyéniben KATA, BT kültagjaként meg sima vállalkozói, az mehet.
2020. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!