Webáruház, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy elképzelésem, de még az elképzelés is nagyon gyerekcipőben jár, és egyelőre szeretnék csak tájékozódni a témában. Szeretnék egy ruhamárkát, saját ötletekkel. Közel áll hozzám a téma, viszont semmilyen tapasztalatom nincs a dologban. Nincs szakirányú végzettségem, illetve semmilyen tapasztalatom. Csak webáruházat szeretnék. Igazából minden is érdekelne ezzel kapcsolatban, hátha valaki tud segíteni. Kell-e hozzá képzettség? Hogyan tudnám az elképzelt ruhákat legyártatni? Hogyan lenne érdemes belevágni? Hol tudnék ezzel kapcsolatban tájékozódni? Ki/mi tud segíteni bármiben a kezdéshez? Hogyan tudnám a weboldalt kialakítani? Van-e egyáltalán értelme gondolkodni ebben az egészben? Bármilyen ehhez kapcsolódó információt, tapasztalatot, segítséget nagyon szívesen fogadok.

2021. nov. 11. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Először kéne cucc amit eladsz. Majd ha megoldod hogy valaki a gönceidet legyártsa akkor elkezdhetet őmet forgalmazni nagyobb online piactereken pl emag. Aztán mehet a saját webáruhàz is de az pénzkidobás szvsz.
2021. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Első kérdés, mielőtt hosszabb értékezésben fognánk:

Milyen tőkével rendelkezel? Illetve hitelfelvételre mennyire komoly esélyed van, és hogy azt úgy tud törleszteni, hogy nem gatyásodsz le.

Amiket írsz, első olvasatra olyan százmilliós induló tőkét feltételez.

2021. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Anno nekem is voltak ilyen gyerekes ötleteim, aranyrudat akartam gyártani :) Szuper ötlet volt, megvettem a törtaranyat (jó áron), elvittem színítésre (azaz az 585-ös tisztaságból 999 lett), ezt megkaptam egy nyers lapban.

Aztán jöttek a problémák, hogy nem volt aki ezt hivatalos aranytömbbe öntse, és fémjelezze (konkrétan csak a PV csinálhatja meg).

Nekem úgy 1-2 milliárdos tőke hiányzott - neked csak 100 millió kellene :)

2021. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Marketing első számú törvénye, hogy előbb adj el és utána teljesítsd a rendelést.


Tehát előbb szerezz vevőt a pólóidra és utána szervezd meg a gyártást. Miért is ölnél bele több milliót a gyártósorra, mikor a kutyát nem érdekli a pólód?!


Ad2, miért is tőled vegyek pólót mikor van millió+1 pólówebáruház?


Amúgy én elfelejteném a helyedben. Online vásárolt ruházatnál a legmagasabb a visszaküldési arány méretproblémából adódóan.. és azt a költséget neked senki se fogja megtéríteni.


Amúgy ha ezeknek a kérdéseknek nem tudsz utánakeresni a neten magadtól... akkor még nem állsz készen sem a webáruház sem a vállalkozás működtetésére.

2021. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kedves 4. válaszoló, utánakerestem az interneten, és ez is az egyik lépése volt, gondoltam így célzottabban rá tudok kérdezni mindenre. Illetve mondtam, gyerekcipőben jár az elképzelés is, és csak kíváncsi voltam tapasztalatokra, véleményekre. De köszönöm a válaszod:)

2021. nov. 11. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első három semmivel sem ér kevesebbet, mint a negyedik.

Nagyjából ugyanaz van azokban is. És lám, kiderült, nem is ér különösebb figyelmet a kérdés.

Nem webáruház, de mellékes. Egyszer a tévében kérdeztek egy osztrák cégvezetőt, mi a titkuk.

Kb. ez volt a válasza: megnézzük, mire lenne kereslet, azt ki tudnánk-e elégíteni? Ha igen, akkor jobban csináljuk, mint mások. Ha erre nem vagyunk képesek, akkor nem foglalkozunk vele.

A webáruház csak egy eszköz. A festő sem a pemzlitől lesz jó, az autószerelő sikere sem a villáskulcson múlik.

Nagyon jó üzleti terv kell elsőként, és az annak megvalósításához szükséges anyagi fedezet.

Egy tapasztalatok nélküli ember ne akarjon mindent egyszerre, mert csak bukás a vége. Egyedi termék tervezése, gyártása, értékesítése - ehhez sok-sok millió kell. És nem forintban.

2021. nov. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell egy komlett gyártósort megvenni hozzá. Simán megvesz "alap" pólókat és kiadja bérmunkába. Szerintetek pl. egy mezei focicsapatnak van mezkészítő gyárja?!
2021. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Az hogy generic kincsa polókra kell rányomni valamit az nem drága, de ha full egyedi szabása van a cuccoknak az nem kevés pénz gyártatni meg baromi nagy tételt kell venni (értsd milliós darabszám).

2021. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!