Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen ügyintézésekkel és...

Milyen ügyintézésekkel és kiadásokkal jár egy vállalkozás beindítása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy vállalkozást beindítani. Főiskolai diplomám van (műszaki menedzser), gondolom ehhez nem szükséges már tanfolyam elvégzése...vagy mégis? Milyen papírok, milyen kiadással járnak?

Milyen kiadással jár ez havi szinten minimálisan?


2008. dec. 17. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen vállalkozás.

Milyen véletlen én is menedzser szakon végeztem és olyan legális "vállalkozásba" keztem idén amihez nem is kell semmilyen papir és nincs plusz kiadás. Szóval nem mindegy!

2008. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell váltani a vállalkozói igazolványt. Először is kérsz erkölcsi bizonyítványt, aztán az okmányirodában kitöltesz néhány papírt, meg fizetni kell 10ezer forintot, aztán kiküldik neked kb. egy hét múlva postán az igazolványt. Havi szinten minimum a minimálbér után kell adót és járulékokat fizetned, ez kb. 45ezer forint.
2008. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hagyományos vállalkozásról van szó, akkor igen, a Kft. meg még költségesebb. Az kb 180K körül van (ügyvéd, papírok, illetékek... )
2008. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!