Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy Kft. tagja vagyok 50% az...

Egy Kft. tagja vagyok 50% az enyém. A másik két tag megváltaná a részem. De csak annyit adnának amennyivel én segítettem pénzzel. Ilyenkor, hogy van mi a cég értéke ? Másnak is eladhatom ha nem egyezünk meg.

Figyelt kérdés

Ügyvédet természetesen keresek, de hirtelen jött. Nincs ismerősöm.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2022. ápr. 23. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A cég értéke szerintem attól függ, hogy mennyyire prosperál. A tárgyi eszközök mennyit érnek, stb... Nyílván ha jól megy a szekér akkor többet ér mint amennyit beletettél.
2022. ápr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

A lényeget persze véletlenül sem írtad bele a kérdésedbe, mi a Kft neve???

Valós cégről van szó, vagy csak képzeletbeliről?


Másnak is eladhatod, de csak abban az esetben, ha valós a cég és tulajdoni résszel is rendelkezel, különben csalást követnél el.

2022. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Bármennyiért eladhatod, az eladási ár nem függ a cég értékétől. A cég értékének egyedül adózásnál van jelentősége. Ha te eladod a tulajdonrészedet, akkor keletkezhet adófizetési kötelezettséged. Ennek megállapítása pedig attól függ, hogy cégnek vagy magánszemélynek adod el, valamint az eladási ár piaci árhoz való viszonyától. Az üzletrész piaci értékének meghatározásáról az szja törvény rendelkezik, több módszer is található ennek meghatározására.
2022. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Durván 6mFt-al kezdtétek 2015-ben, gondolom te a felét tehetted be, ha ezen az áron akarnak kivásárolni, akkor át akarnak verni!

Persze az is kérdéses, hogy a pénzen kívül te is dolgozol-e benne, vagy minden feladat a Ferire és a másik tulajra hárul.


Az első veszteséges év után már szépen fejlődtetek, megtöbbszörözve nemcsak a bevételt, de a profitot is, de azért az is látszik, hogy kezditek elérni a növekedési lehetőségeitek határát. Előrevetítve a következő évre szerintem a 18mFt-ot is eléritek, ennek a fele a tied 9mFt, én nem mondanék erről le olyan lazán, bár kérdéses, neked mennyi dolgod van a cég napi ügyeivel.

Amennyiben eladod én 5 évnyi kieső profitot 45mFt-ot kérnék + ezen felül az összes befektetett pénzem az első évtől napjainkig!

2022. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondoltam csak ők nem. 7 éves a vállakozás megy azért szépen. De egyszerűen 4-5 millió maximum és örüljek neki alapon. Azért kicsit többet szeretnék érte kapni.
2022. ápr. 23. 08:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Elsősorban a pénzt adtam mellette dolgoztam a saját munkahelyemen. Nem akartuk az elején ezzel terhelni az induló céget. Most is csak egy bejelentett emberünk van a másik tulaj testvére. 1,5 éve szerettem volna a cégemben dolgozni, hogy még jobban menjen. Nem engedték meg. Mostmár tudom miért.
2022. ápr. 23. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Mennyi volt a cég adózott eredménye eddig? Osztalékot kaptál?
2022. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, legutóbb mikor elakartam kérni a könyvelőtől nem adta oda. Annyit mondott ha az ügyvezető utasítja akkor ad ki bármit. Osztalékot papíron kaptam csak, eddig semmit nem vettem ki.
2022. ápr. 23. 11:38
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Adózott eredmény nyilvános adat, nem kell ahhoz a könyvelő.
2022. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2020-ban:

48mFt árbevételük volt, 5,3mFt munkabért fizettek, adózott eredmény 13,2mFt, elvileg a kérdező kapott 6,6mFt-ot a Feri és rokona meg 5,3m+6,6mFt-ot.

2022. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!