Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás földmérőként...

Saját vállalkozás földmérőként? Megéri?

Figyelt kérdés
Óbudai Egyetemen szereztem Bsc. villamosmérnöki diplomát 2018-ban. Jelenleg ebben dolgozom, de túl irodai nekem. Még van pár állami félévem és arra gondoltam, hogy visszamegyek tanulni. Szeretnék beiratkozni az Óbudai Egyetem Alba Regia Földmérő és földrendező mérnök alapszakra. Tetszik, hogy ebben van terepi munka is. Célom az lenne, hogy majd saját vállalkozásban tudjam ezt a szakmát művelni. Diploma megszerzése után vállalkozóként végezhetem a szakmát, vagy ez is olyan, mint például villamos tervezés, hogy legalább 6-8 (nem vagyok biztos benne) tapasztalat kell hozzá, hogy megkapd a szükséges jogosítványokat hozzá?

2022. máj. 8. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Szakmai tapasztalat nélkül elég nehéz lesz megbízást szerezni. Én mint megrendelő eléggé fenntartásokkal kezelnék egy olyan vállalkozót akinek nincs gyakorlati tapasztalata. A diploma semmit sem jelent ezt már ezer szakma esetében bebizonyította a való élet.
2022. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Meg lehet belőle élni. Csak munka legyen. De alapvetően van. Ha nincs elmész egy helyi építés hatósághoz dolgozni ügyintézőkent eltelik 2 év minden vállalkozót ismerni fogsz. Majd elkezdesz maganozni, és működni fog.
2022. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen egyértelmű, hogy tapasztalat nélkül eszembe sem jutna belevágni. Előtte azért gyakorolnám valahol.
2022. máj. 8. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Aki már lemérte a földet, hány kg lett?
2022. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

2022.04.01.-től sajnos drasztikusan megnövelték a szakmagyakorlásoknak az évet. Anno a BSc után elég volt 5 évig tervezni, ezt felvitték 8(!) évre. Valószínű a földmérésnél is valami hasonlóan drasztikus dolog történhetett.

Én mindenképpen megnézném a kamaránál, hogy mennyi év gyakorlat kell, mert a kamara a diplomád megszerzését követően kezdi el számolni az éveket. Sok szaktársam nagyon megszívta ezzel az április elsejeivel, mert konkrétan júniusban letehették volna a tervezőit (meglett volna az 5 évük), erre még várhatnak plusz hármat. Ha van mesterképzésed akkor nagyon lerövidítheted az idődet!

2022. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!