Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A saját webshopnál hülyeség...

Worldtraveller kérdése:

A saját webshopnál hülyeség saját készletet tartani, manapság inkább a drop shipping módszer az ami célszerű?

Figyelt kérdés
Étrendkiegészítők forgalmazásáról lenne szó elsősorban. Azok nagy helyet nem foglalnak. Megérné egy részét készleten tartani és egy részét drop shippinggel forgalmazni? Vagy csak ez v csak az? Mik a hátulütői/negatívumai a drop shipping-nek? (Nem kínai partnerekkel dolgoznék együtt, hanem európaiakkal)

2022. nov. 13. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szállítási határidőket tudsz garantálni. Nekem pl nem kellene a terméked, ha mondjuk 8-10 nap lenne a szállítás. 3-nál többet nem várok rendelésre, akkor megveszem inkább máshol.
2022. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség a saját készlet, ha az pörög. Ha évente eladsz 1 db-ot, abból kár betárolni.
2022. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképp dropshippingelni akarsz akkor vagy magyar nagykerrel érdemes szerződni vagy olyan európaival aki garantálja, hogy 2-3 napon beül ott a cucc. Másképp a kutyának se fog kelleni az oldalat.
2022. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Senki sem szeret hetekig várni a termékére, abban egyetértünk. Viszont ez Niche termékekre nem érvényes. Ha az országban azt a bizonyos dolgot csak ên árulom ès máshonnan nem lehet hozzájutni és az áru jellege specifikus, akkor szerintem én várnék 8 napot is. Egy bizonyos márkájú cold walletre én például 3 hónapot vártam.
2022. nov. 13. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Te vártál, sokan viszont nem fognak.
2022. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira nagyon de nagyon exkluzív a termék, akkor nyilván várnak rá az emberek. De átlagcuccoknál ez nem így van. Niche parfümöt pl a notinoról rendelek, két nap alatt itt van.
2022. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mit gondolsz te vagy mi. Az csak feltételezés. Minden azon múlik, hogy a te vásárlóid hajlandók-e várni, vagy sem. Ha igen, akkor működik az üzleted várakozással is. Ha nem, akkor meg nem.


A dropshipping előnye, hogy neked nem kell készletet tartanod, nem áll benne a pénzed, még a csomagolással sincs dolgod, csak össze kell kötnöd a készlettel rendelkező céget az általad elért ügyfelekkel.


Hátránya, hogy semmi nem rajtad múlik, ki vagy szolgáltatva a terméket valóban szállító cégnek és ők bármit elszúrnak, nem úgy teljesítenek, ahogy az ügyfél várja, akkor nálad csapódik le a reklamáció, amit neked kell megoldani az ügyfeleddel, hiába nem te tehetsz róla.


Ha viszont saját készletet tartasz, akkor azt a te költséged és kockázatod beszerezni, csomagolni, postázni, a te pénzed áll a termékben, csomagolóanyagban, hogy gyorsan fel tudd adni, aztán vagy viszik, vagy nem. Ha még romlandó is a termék, akkor fokozottabb a kockázatod, mert lejárati idő előtt nem sokkal már reklamálni fognak, utána meg el sem adhatod.

2022. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!