Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meg lehet élni manapság...

Meg lehet élni manapság futárkodásból? Tartok az egyéni vállalkozástól (fõleg, hogy már csak általány adót lehet tudtommal) nem tudom sehogyse megszívni vele? Teljesen laikus vagyok, minden segítségnek örülök!

Figyelt kérdés

Sziasztok! (22L)

Szeretnék elkezdeni futárkodni (a Woltra gondoltam) de nem tudom mennyire lehet vele legalább a minibálbért elérni fõállásban. Fõleg ilyen benzin árak mellett.. (autóval). Beszéltem könyvelõvel és azt mondta havonta összesen nagyjából 150k-ba fog kerülni mindennek a befizetése. Ez mennyire reális? Mennyit kéne akkor keresnem egy hónapban mégis? Fél misit?

Aki futár vagy van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban kérlek ne tartsa magában.

Köszi elõre is és szép napot!



2023. jan. 27. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

10-es: hivatalosan valóban nem! De, ha eltitkolt/zsebre tett belőle mondjuk 9 misit, akkor simán keretben maradhatott!


Míg a beteg gyerekével otthon lévő, vagy öreg kényszervállalkozó tuti nehezen termelte ki a befizetendőket, tehát a hozzászólásom lényeg az, hogy nem kell minden vállalkozót egy kalap alá venni és elítélni, mint ahogy azt a 8-as hozzászóló megtette.

2023. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

11, hogy fizettek volna zsebbe, ha számlát kellett adjon, hogy a cég elszámolhassa?????

Nem kéne fæszságokat terjeszteni.

A kata egy teljesen legális adózási forma volt, ahol a legtöbbünk az utóbbi 2 évben jóval többet adózott, mint havi 50, vagy a cég adózott utánunk még.

Adócsalónak kiáltani ki vállalkozókat, csak mert a jogszabályok szerint jártak el, majd még azzal tetézni, hogy számlaadási kötelezettség elmulasztásával is vádolod őket undorító dolog.

2023. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

12-es: itt egyedül a 8-as hsz-re reagáltam, hogy nem minden vállalkozó kereshet 500k-t!


Nem vádoltam senkit semmivel, csak hoztam egy ezek szerint kényes példát...

2023. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem keres vallalkozokent legalabb 500kt az ne menjen vallalkozonak. Ennyi. Vagy csinalja masodallaskent, maris kedvezobb az adozas. Heti40oras futar siman megkeres 500kt, amugy. Foleg ha ugyes es gyors.
2023. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nem vádoltál senkit, csak terjeszted a fæszságot, hogy a katások 10 misit kerestek havonta, jó részét feketén zsebbe és 50 ezret adóztak. Olvasd már vissza, mit írtál!!!
2023. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
10%

15: visszaolvastam, te meg értelmezzed! :)


Én nem írtam, hogy minden katás adócsaló volt.


De hogy téged a csalós példa ennyire érzékenyen érintett, azért az elgondolkodtató... :)

2023. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tessék, ismét vádaskodsz, bocsánat sugallod, hogy amiért felháborodtam az adócsalós hozzászólásodon, azért biztos adócsaló vagyok/voltam. Tudod, kicsit tele van már a tököm azzal, hogy tisztességesen vállalkozom, az utolsó fillérig leadóztam és adózok mindent, most már kinőve a katát, de még személyes ismerősök szerint is a kata adócsalás és nem igaz, hogy messze nem 12*50k-t fizettem be évente.


Tény: semelyik katás vállalkozó nem kereshetett havi 10 milliót 50k adóval, akkor sem, ha te ezt állítod.

Feketén, számla nélkül pedig semelyik cég nem alkalmaz alvállalkozót, mert értelmetlen lenne, mivel nem tudják elszámolni költségként. ITsok meg ritkán dolgoztak Mari néninek, aki számla nélkül kérte a programozást.

2023. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
10%

17-es: jóvan, jóvan, nyugodjál már le!! :D


Elnézést kérek tőled és minden becsületesen adózótól, amiért egy fikciós példával mertem példálózni!

2023. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!