Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy fejlesztéssel foglalkozó...

Egy fejlesztéssel foglalkozó infromatikai cég hogyan "kezdődik"?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy vannak fejlesztők, plusz még egyéb szokásos pozíciók ami egy jó csapatműködéshez kell. De hogyan szokták az ilyen cégek megszerezni a projektjeiket? Például ahol én dolgoztam eddig, mint fejlesztő, azok nagyon ismert cégeknek is fejlesztettek, vagy éppen állami projektek voltak. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy kezdetben 1-2 ember szerkesztgeti Gizike néni honlapját, és abból így ki lehet nőni magad, hogy később a Librinek (csak mondtam valamit) fejlesztetek. Vagy vannak ilyen felületek, ahol hirdetheted magad, mint cég, hogy miket vállalsz?
2023. márc. 14. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam úgy ment a dolog, hogy volt egy ismerősöm még az egyetemről, aki összehozott egy elég nagy céget, és egyszer megkeresett, hogy van egy ITs problémája, tudnék-e segíteni. Én akkor már jóideje fejlesztőként dolgoztam, mondtam, hogy oké. Elkezdtem neki dolgozni egyéni vállalkozóként, aztán a dolog kinőtte magát, fel kellett vennem két embert.


Az első nagy áttörés akkor jött el, amikor a technológiát, amihez mi írtuk a vezérlést kivitték egy kiállításra. A cuccot sokan megvették, de a szoftvert rá kellett szabni az ő igényeikre. Lett egy csomó projektünk hirtelen egészen extrém helyekről (Zanzibár, Katar, Guyana meg ilyenek).

Ezután úgy 20 emberrel működtünk tovább pár évig, amikor is a megszerzett kacsolatokon keresztül sikerült bekerülni egy nagy gépipari multihoz fix szoftveres beszállítónak, ez úgy önmagában jelentett egy duplázást, felment a cég 40 emberre.


Aztán egy idő után ez a multi ajánlatott tett a cégre, hogy megvennék és beolvasztanák jó pénzért, én el is fogadtam az ajánlatot. Két évig még ott maradtam managernek, aztán kiszálltam és most már tök mással foglalkozom.

2023. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden marathoni táv - az első lépéssel kezdődik.
2023. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy kezdődik, hogy lezavarsz pár nyiltforrású projektet mint vezető fejlesztő, aztán ha már ennyire a kisujjadban van a szoftverfejlesztés akkor elkezdhetsz előfizetéses (kereskedelmi) szoftvereket is késziteni...

Ha túl vagy az első alfákon, bétákon, teszteken, és működik a rendszered, akkor már kiválthatsz egy egyéni vállalkozói státuszt, és ha nem győzöd egyedül a munkákat, és a rengeteg szerződéskötést, felvehetsz 2-3 alkalmazottat.

2023. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Valahogy nem tudom elképzelni, hogy kezdetben 1-2 ember szerkesztgeti Gizike néni honlapját, és abból így ki lehet nőni magad, hogy később a Librinek (csak mondtam valamit) fejlesztetek. "


Pedig igy megy... Persze a mostaniak már rengeteg sample-t meg kódgyüjteményt / egyéb salátakódot használnak, de ez az egész ugyanolyan mint az olvasásmánia.


Ha nem olvastál még eleget az adott témájú könyvben akkor gőzöd sem lesz, hogy nagyjából mire számits a fejezetekben és az egész könyv egy kinszenvedés lesz aminek a végén már az elejére sem fogsz emlékezni...


A programozásban (bár én nem vagyok az) hihetetlenül el lehet mélyedni és veszni is, mire megismered a különféle célokhoz vezető módszereket, és eljárásokat meg azok működését...


Deszkát összeszögelni se tudsz ameddig nem tudsz bánni egy kalapáccsal...

2023. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Masik pelda, ket volt kollegam osszerakott egy kis progit amit ingyenesen kezdtek terjeszteni a neten, marha sokan rakattantak mert tenyleg jo, aztan beleraktak par extra fizetos funkciot, most 100m felett van a beveteluk es van balami 8 alkalmazottjuk.
2023. márc. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!