Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kereshetek pénzt online 16...

Kereshetek pénzt online 16 évesen?

Figyelt kérdés
Legális-e ha 16 évesen működtetek egy online bizniszt?

2023. ápr. 2. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mivel nem adózol utána. és 18 éves korodig nem lehetsz vállalkozó. Az se megoldás ha más nevén fut de közben meg te csinálod. Amúgy ez a bevett szokás.
2023. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Igen, lehet legálisan is csinálni. Én is 16 évesen kezdtem vállalkozni. Csak egyéni vállalkozó nem lehetsz, de társas vállalkozást alapíthatsz. A lényeg (amit a jogszabály is kimond), hogy a vállalkozás korlátlanul felelős tagja kiskorúként nem lehetsz te.
2023. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Igen lehetsz gyerekmodell, Mo-n kívül (pl: Irán, Kuba, Kirgizisztán, Türkmenisztán, Üzbegisztán, Skócia) 16 évesen akár már meztelen is.


A fentebb felsorolt országokban, már nagykorúnak számítasz, szóval jogilag azzal bszol akivel akarsz!

2023. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok, nem értem, miért lettem lepontozva... Én bementem 16 évesen egy ügyvédhez intézni az alapító okiratot, és alapítottam - egy másik kiskorúval (!) és egy nagykorúval közösen - egy kft.-t. Szülői hozzájárulás természetesen kellett! Tehát igenis lehet 16 évesen társas vállalkozást alapítani, és annak a tevékenységében legálisan részt venni. Egyébként a miénk is egy online, webes vállalkozás volt.


Ezt saját tapasztalatból írom, de az említett, vonatkozó jogszabály-helyeket is idemásolom a kedves lepontozóknak:


Egyéni vállalkozóról és egyéni cégről szóló törvény:

3. §

(2) Nem lehet egyéni vállalkozó:

a) kiskorú személy, valamint aki cselekvőképességet érintő gondnokság alatt áll


Ptk. gazdasági társaságokról szóló része:

3:90. § [A társaság tagjai]

(1) [...] Kiskorú személy gazdasági társaság korlátlanul felelős tagja nem lehet.

2023. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!