Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fotósként ilyen átverős...

Fotósként ilyen átverős helyzetben mit csináltok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy hívást egy csávótól hogy esküvői fotózást szeretne megrendelni.


Mondja hogy ő csak megszervezi a párnak akinek lesz, több fotóst megnéztek de a pár engem szeretne.


Mondom rendben beszéljük meg akkor a dolgot. Erre közli hogy akkor átküldene egy dokumentumot amiben aláírom hogy amennyiben megegyezünk a párral akkor neki 15%-ot kifizetek miután a pár utalt nekem, mert összehozta nekem ezt az üzletet.


Amint aláírtam már adja is a kontaktokat.


Végülis igent mondtam, végigfotóztam az esküvőt, pénz is meglett, neki kifizettem 15%-ot.


Finoman azért rákérdeztem a párnál, hogy hol látták a referenciáimat?


Erre mondják hogy hát az én saját fotós oldalamon mutatta nekik a pasi meg még sok más fotós weboldalát is megnézték. De mondom akkor közvetlenül engem is hívhattak volna.


Erre azt mondták a pasi jelentkezett a felhívásukra mert hogy esküvői fotóst kerestek és mondta ő leszervez mindent.


Vélemény?



2023. máj. 7. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Utólag semmi .
2023. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

# 1


de legális amit csinál?

2023. máj. 7. 18:25
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem alapvetoen legalisnak tunik, igazabol egy eskuvoszervezo is kb igy keresi a penzet, nem?
2023. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Jogilag legális, mert ö hozta létre a kapcsolatot.

Ha nem keresett volna meg téged, akkor nem kaptad volna meg ezt a munkát.

A párnak is megérte, mert nem nekik kellett a különbözö fotósokat végigkérdezgetni, az illetö megtette helyettük.

Azt meg nem tudod, hogy elötted hány embert hívott fel, aki valamiért nem felelt meg, vagy hányat kellett volna még felhívnia, ha te nem fogadod el.

2023. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Itt hol az átverés?

Összehozta neked a munkát, a párnak meg szerzett egy fotóst.

2023. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Jutaléknak hívják. Ha adózik belőle akkor semmi illegális nincs benne.
2023. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem átverés, közvetítő volt.
2023. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ebben mi az átverés ? Közvetítő volt , ennyi. Ha O nincs, a munka nem is lett volna a tiéd.


Ha nem akartad volna az árverést akkor nem fogadod el a munkát.


Nem értem mi a bajod.

2023. máj. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszámlázta neked és te is a párnak, akkor legális. Ha mindketten zsebbe dolgozatok, akkor meg ejnye-bejnye...
2023. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Milyen átverős helyzet? Hozott neked egy munkát, ami amúgy nem jutott volna el hozzád, előre megállapodtatok, a munkát elvégezted, kifizették, te kifizetted őt, kész. Utólag feléledt benned a kapzsiság?

És ha hetente hoz neked ezután egy ilyen munkát, akkor legközelebb elküldöd? Esküvői fotós annyi van, mint égen a csillag. Majd elviszi máshoz akkor.

2023. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!