Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számláz muszáj a fizetés...

Számláz muszáj a fizetés napján kiállítanom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy külföldi személynek hogyan kell számlázni, friss vállalkozó vagyok, elrontani nem szeretném, a könyvelőm pedig nem érem el.

Számlázzak ma, max rosszul, és majd javítom, vagy várjam meg a hétfőt? Akkor foglaltam másik irodához időpontot, akik esetleg tudnak segíteni.


2023. máj. 19. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek akarsz számlázni? Magánszemély vagy cég? Szolgáltatás vagy termék? Ellenértéket megkaptad? Online vagy személyes tranzakció? Aam vagy? EUs vevő? Közösségi adószámod van?
2023. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és milyen pénznem? Mit nyilatkoztál mnb árfolyamon számlázol?
2023. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapesetben van 8 napod a teljesítéstől.
2023. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3, nem minden esetben
2023. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Magánszemélynek számlázok, aam-ként, szlovák vevőnek, online szolgáltatást (havi tagság a csoportomba, ahol oktatok).

Van közösségi adószámom, a könyvelőm váltotta ki, de nem tudom mit nyilatkozott, sosem kellett még használnom. A pénz már beérkezett a számlámra, és a havidíjat már megkaptam a mai napon, ő pedig megkapta a tagságot.

2023. máj. 19. 18:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Euróban küldte a ft alapú számlámra, én forintban látom az összeget.
2023. máj. 19. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor mi kellene ma számláznod,mert online és meg is kapta, de az eurós összeget és a mai mnb euro árfolyamon

(Amúgy nyiss euro alszámlát)

És az utalt összeget, nem azt, ami tényleg megérkezett


De nem vagyok könyvelő, r/kiszamolo vagy konyvelok.hu

2023. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4 - azt írtam alapesetben. Nyilván vannak kivételek.
2023. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!