Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen franchise-t nyitnátok...

Milyen franchise-t nyitnátok 2024-ben?

Figyelt kérdés

A családi vállalkozás bővítsése, illetve a pénz visszaforgatása miatt gondolkodunk valami vendéglátóegység nyitásás. Itt, ahol élünk, igazából a turizmus megy, ebből él a város.


Vannak ötleteitek, hogy miben lehetne gondolkodni? Ti mit nyitnátok?


(én nyilván mekit, de bele se merek gondolni mennyi kezdőtőke kelljet hozzá)



jan. 23. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Semmilyet.
jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem gondolkoznék franchise-ban, mivel az csak vinné a pénzt és nem hozná. A Fornettinél találtam egy 5% árbevétel arányos díjat, amit havonta kell fizetni. Szóval ki lehet belőle jönni nem túl jól is. Ha van vendéglátóipari tapasztalat és egy megfelelő üzlethelyiség még akkor is megfontolandó. Nagyon utána kell számolni, hogy mire minden költséget kifizet az ember, mi marad a végén?
jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egy frekventalt helyen egy nagy varosban, ahol nincs meki ott nincs az az Isten hogy hosszutavon ne erje meg..
jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazottakat kell felvenned az üzemeltetésére, akkor olyat, ami kitermeli felette a hasznot is és nem tudják szétlopni...
jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt nálunk tutira nagyot menne a meki, árpilistól szeptemberig tart a turista szezon, olyankor szerintem bőven kitermelné az éves működési költségeket, és még többet is.
jan. 24. 07:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de mekkora összegről van szó? Mert egy McDonald's nyitása 150-200 millió is lehet, meg elég nagyok az elvárások, képzés, stb. Igaz nagyon jól jövedelmez, de ehhez profi vezetők kellenek, nagyon jó dolgozókkal. Meg a Meki azt is megszabja minimum mekkora városban kell lennie az üzletnek. Én a helyedben ezt kihagynám, inkább felmérném mire lehet igény a környéken, mekkora az adott tevékenységnél a konkurencia. De a vendéglátás/szolgáltatás jó vonalnak tűnik, vagy a kereskedelem, és kölcsönzés. De lehet vegyes is. A fő, hogy az odaérkező turisták igényei ki legyenek szolgálva a leendő vállalkozásod által. Ehhez persze nagyon jó csapat is kell, profi dolgozókkal. Akiket meg kell fizetni, mert nagyon nehéz megfelelő embereket találni még egy hosszabb szezonra is.
jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 150-200 millióról van szó. A neten felszínes keresgélés után igazából ami szimpatikusnak tűnhet az egy Frei café, vagy esetleg a szomszédos nagyvárosban egy bubbles mosoda.
jan. 25. 07:37
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"árpilistól szeptemberig"

Ősztől tavaszig meg zárva lesz a mekid, mi? Tiszta haszon.

Egyáltalán mennyi tőkéd van? Mármint neked, nem a családnak.

jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Írtam olyat, hogy ősztől tavaszig zárva lesz? Egy NYÁRI turizmusból élő városban természetes, hogy szezonális a bevétel nagy része, de ez nem azt jelenti, hogy az év többi részében nincs forgalmad. Tudniillik itt is élnek emberek, plusz vannak turisták év közben is.

Nyilván nem lesz "mekim", mert nincs 150-200m felesleges tőke, bár a kérdésem inkább arra fókuszálna, hogy te mit nyitnál. :)

jan. 25. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Lidlit, az mindig tele van. De nem nyitok.
jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!