Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy osztoznál a pároddal...

Hogy osztoznál a pároddal vállalkozásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék neki nyitni vállalkozást (manikűr+pedikűr), minden engedélyem megvan és könnyű lenne minden továbbit is elintézni.

Párom is nyithatna erre céget de nem akar, csak alkalmazott akar lenni (és nem akar hosszadalmas intézkedést sem).

Mondja hogy nyugodtan kérjek tőle százalékot is, de egy kicsit rosszul érzem magam, mivel mégis az élettársam és nem keresni akarok rajta...

Viszont minden a nevemen lesz és nekem fog kelleni mindennel szaladgálni és intézni.

Ti mit csinálnátok vagy hogy döntenétek? Belemennétek?

És ha belemennétek akkor hogy osztoznátok?


jan. 27. 10:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

5-tös, nem tudom ki az. Első ilyen kérdésem. Nekünk még nincs iroda vagy ilyesmi, nyitás előtt gondolkozunk hogy lenne a legjobb.


9-es: Fél hogy belebukik, sosem vállalkozott.


Már csak azt szeretném tudni, ti hogy osztoznátok akkor? Én nevemen lesz minden, ő vezet magának mindent (kuncsaftok, munka).

jan. 28. 14:27
 12/24 anonim ***** válasza:

#11: És amikor bebubik ilyen hozzáállással, akkor ki viszi a veszteséget?


#9

jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Már csak azt szeretném tudni, ti hogy osztoznátok akkor?"


Mármint micsodán, a forgalmon vagy a veszteségen?


Elmondom neked, ezen nem kell aggódnotok.


A vállalkozás szinte biztosan be fog bukni, és a te nyakadba fog zúdulni az adósság.


Mindketten benne lehettek, hogy mégborsosabb adókat kelljen legalább fizetni. Mert az asszony, nem képes némi papírmunkára.


Szuper ötlet.


Egymillió százalék a bukás.

jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Hú, de eltűntél kérdező.
jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Itt vagyok, elmélkedtem. Eddig aggódtam hogy azt fogják az emberek gondolni hogy "jaaaj elveszi az asszonytól a pénzt, micsoda ember..." de kb. azt a válaszokat kaptam hogy még kevesebbet adjak neki, minimálbért stb. Így egy kicsit megnyugodtam, hogy nem szemétség vagy valami... Köszi nektek.
jan. 30. 18:37
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"jaaaj elveszi az asszonytól a pénzt, micsoda ember.."


Ezen nincs mit aggódni.


Első hónapban néhány kuncsaftja lesz, néhány tucat maximum.

-A minimálbért saját zsebedből fogod rápótolni, ami a forgalom és a fizetése közötti réteg.

-Majd ezután befizeted az adót, járulékot.

-Befizeted a helyiség bérleti díját, a rezsit, könyvelőt.

-A legelején a helyiséget berendezed, felszereléseket, kopó fogyó eszközöket beszerzed.

-A vállalkozásban miután te is benne vagy, emiatt magad után is befizeted az adót, járulékot. Így a vállalkozó nagysasszonynak nem kell bíbelődnie a vállalkozósdi papírmunkájával.


És ebben a pillanatban, miután eddig eljutottál, vállonveregetheted magad, és gratulálhatsz magadnak, büszkén kijelentheted: "BEFEKTETŐ LETTEM"



Mert tulajdonképpen az lettél.

Hogy a befektetésed egyáltalán megtérül-e, az nagyon jó kérdés, de amennyire a kérdésedből kivettem, a nagysasszony hangulatára, kénye-kedvére, kimagasló munkamoráljára lenne bízva az egész vállalkozás ügymenete.


Vevőszerzéstől kezdve a szolgáltatások véghezviteléig.



Ami befektetőként nem sok jót sejtet. Bizonyosan van ellenpélda is.

Nem baj, bízván bízva abban, hogy 3 hónap múlva nem gondolja meg magát a nagysasszony, és ura továbbra is anyagilag képes finanszírozni.



Mert ezen a ponton, már nem nagyon van visszaút, sok-sok milliót elköltöttél.

Reméljük, hogy a nagysasszony nem csak a pénzpumpát látja benned, hóbortjai finanszírozására, és valóban hosszútávon komolyan gondolja, nem csak egy pillanatnyi fellángolás volt a részéről.


Mert kétség sem fér hozzá, ez az elején nagyon minuszos lesz, aztán majd szép idővel jöhet be belőle valamicske pénz, ha rá nem un a büdös retkes lábak polírozására.



Amennyiben mégsem jön be a bolt, fontos tudni, hogy a te türelmed fél év elteltével, és 5 millió ft minusszal milyen pofát fogsz tudni vágni, amennyiben nem jönnek a vevők, finanszírozod továbbra is, vagy el tudod neki nézni?

El tudod-e neki nézni egy nagyon rossz főnökként a lógást?


Mert ha igen, semmi gond. Amennyiben zavar, hogy mennyit befektettél, és mennyire nem ért az ügyvezetéshez, vevőszerzéshez, mennyire rosszul megy a bolt, akkor abban az esetben simán rámehet a kapcsolat is.


Tehát nem csak anyagilag van jókora kockázat, de párkapcsolatban is.


Ha nem zavar, és ajándékba odaadod neki ezt a pénzt, amit feltehet a rulettre, kockára, akármire, akkor nyugodtan vágj bele.


Ha zavar, akkor nagy kockázatot vállalsz. Mert ezzel az erővel, a pénzt a zsebébe vághatod, és elküldheted a kaszinóba, ugyanazokról az esélyekről van szó.

jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

De tegyük fel, a hölgynek elképesztő a munkamoralja (nem, egy nőnek főnök nélkül nincs hajtós moralja, mint egy férfinek, nem úgy vannak tervezve)


De tegyük fel, nagyon jó a moralja, de nem ért a vállalkozáshoz.

Te fogsz neki segíteni?

Mert amilyen kerdesek miatt aggodsz, nekem azokból úgy tűnik, te sem nagyon értesz hozzá.


De nagyon eltűntel megint, ittvagy mèg?

jan. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#16 Nagyon jól leírta amit még hozzá akartam tenni. De mégis kiegészíteném. A te munkádat is számold hozzá a buktához, mert ilyen hozzáállás mellett a vállalkozás minden ügyes bajos dolga rá d fog maradni. A bérlemény ügyeinek intézésétől (folyik a csap, kiég egy izzó, be kell diktálni a villanyórát stb), az alapanyag beszerzésen át a marketing, promóció, reklámmal bezárólag minden.
jan. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát ebbe így én semmiképpen nem vágnék bele.

Tiéd a kockázat, övé a nyereség.


Én nem mondom, hogy főnök nélkül a nő feltétlenül link, és bezzeg egy férfi nem, ez baromság: férfi is lehet link, és egy nő is lehet nagyon szorgalmas, de a #16-17-es összes többi szavával egyetéretk.


De ha megsértődik, ha összevesztek a bolt miatt, vagy bármi miatt, akkor neked van több vesztenivalód. Felépítettél egy vállalkozást, és aztán annyi. Komolyan szerinted egy körmös elbír tartani két bejelentett embert?

Lehet, hogy ő is unni fogja, hogy bejelentkeztek, aztán nem jönnek, aztán ő se megy be.


Rohadt erős szerződést kéne ilyen esetben kötni, de nem lehet, mert arra a kapcsolat is rámenne. Ez még munka, itt alap a szerződés, és nem csak az, hogy te körmös, tiéd minden haszon, én munkáltató, enyém minden kockázat...


Egy házasságban is tök tabu még mindig a vagyon- és egyéb szerződés, pedig rohadt fontos dolog lenne, hogy később a jogvitákat, leegyszerűsítsék a felek egy esetleges válás során.

jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszaitokat!


Van neki vendégköre akik mindig visszajárnak, reklám se nagyon kellene. De fél belekezdeni, nem vállalkozott még soha mint én. Csak elég dilemma volt...

jan. 31. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!