Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért irigyek az emberek az...

Miért irigyek az emberek az építőipari vállalkozókra?

Figyelt kérdés

Szinte az összes ismerősöm (főleg a diplomások) folyton irigykednek rám, amikor szóbajön, hogy egy nap alatt legalább 100 ezret keresek, még segéd nélkül is. Mindig azzal jönnek, hogy ők egyetemre jártak és negyed-fele ennyit jó ha keresnek. Én meg mindig azt válaszolom, hogy utánam lehet csinálni, ingyenes szakma tanulásra van lehetőség, én is hónapokra előre be vagyok táblázva, szóval munka van. De erre meg már semmi érdemlegeset nem szoktak válaszolni.


Miért nehéz elfogadni, hogy egy egyszerű szakmunkás többet tud keresni, mint a sok mérnök, jogász, gazdász? Ennek inkább örülni kellene, mert a szakmát sokkal könnyebb megszerzni, mint a diplomát.


Az ilyen tanult emberel miért nem látják a kereslet-kínálat részt? A fent felsoroltakból nagyon sokan lettek az utóbbi években. Míg szakmunkás alig van. Ezért kerenek elég jól a sofőrök, építőipari szakik, hegesztők stb.


Ja és a feleségem fodrász. Igaz ő nem keres annyit mint én, de nála is ugyanez. Amikor jönnek aultis közé, felsővezető vendégei és megtudják, hogy a feleségem mennyit keres, akkor rögtön nem adnak borravalót. :D Amivel amúgy nincs baj, de előtte mindig adtak.


ápr. 17. 18:00
1 2 3 4 5
 11/43 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
Én értem, hogy minden nap 100 ezret keresel, de mennyit találsz?
ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi marad a ca. bruttó 2 millióból tisztán? Mennyire vagy bejelentve, mennyi belőle a szerszám, üzemanyag költség, hány órát dolgozol egy nap?
ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
100k/nap 😂😂 rendben lacika jóéjt
ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd nyugdíjas években meg zsák krumpliért lesz*p bárkit, mert gondolom félretenni nem fog, nyugdíja alig lesz, + ízületi, EÜ-i gondok miatt már ágyban fekvő lesz, míg egy kevesebbet kereső menedzser 65+ évesen még aktív életet tud élni.
ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

14 sok menedzser tobbet keres.


A ket milliknak kozel a fele azonnal elmegy adoban. Rezsi uzemanyag stb es meg nem csinalt semmilyen hibat, mindig evyenletesen eleg munkaja van stb


Egy vallakozast felepiteni erre a szintre sokszor tobb munka mint valami mernoki bscet megszerezni.


A munka korulmenyek sok esetben rosszak.


En evyaltalan nem irigykedek rajuk.

ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Jól van Balázska....azért mert te ruhatár szakon végeztél és a legnagyobb sikered az életben, hogy nem égeted oda a burgert, azért vannak még diplomások akik jóval az átlag felett keresnek.


Amúgy meg mire kellene irigykedni? Hogy koszos munkásruhában, ápolatlanul issza valaki az olcsó sört a dohánybolt előtt,miközben szívja a legolcsóbb sodort cigarettát? Vagy hogy retkesen utazik a BKV járatain mert ő a kemény szakmunkás és neki lehet? Jujj, de irigy vagyok.🤣

ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim válasza:
100%
Nemrég építkeztem. Nem irigykedem diplomásként, hanem utálom, hogy 100-200 ezret elkértek egy nap munkáért, amit félbehagytok, gány munkát kapunk, nekünk kell sokszor még az anyagért futkozni, ott kell állni 0-24-ben mellettetek, különben sok építőiparos lop, tönkreteszi a berendezést, problémamegoldási képesség 0, és sorolhatnám. Gány munkáért pedig nem értjük, miért jár ennyi pénz, és még a cigicsikket is én szedjem utánatok, igen, diplomásként.
ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
#17 Így igaz. Felveszik a sok előleget anyagra, mert a legtöbbnek még annyi pénze sincs, hogy el tudja kezdeni a munkát. Ráadásul még azzal is átver, dupla annyiért számolja el mintha te vetted volna meg. Van jópár építkezős Facebook csoport ahol az ilyen milliomos szakik áldozatai osztanak neg képeket a nagymesterek gányolásairól.
ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

#8 Ez nettó. Talán pesten a top cegeknel megkeresik a felsovezetok. Talan. De ennyit meg az orvosok es az ITsek sem keresnek. A tobbit hagyjuk is.


#9 Ahogy írtam netto. Az anyagber ehhez meg jon. A szerszamok nem nagy tetelek. kocsi meg minden munkahoz kell. Ja es egy konyvelot fizetek igen.


#10 Van egy par. Gimibe jartam, sokan mentek egyetemre, van par diplomas rokonom is. Senki nem keres annyit mint en. Pedig mernokok, jogaszok is vannak koztuk. Sot programozo is, o is csak 1,5 milliot keres bruttoban.

ápr. 22. 18:53
 20/43 A kérdező kommentje:

#11 Mi ebben a hihetetlen? Hivj mar fel egy random epitoipari szakit. Kerj ajanlatott.


#12Netto, termeszetesen szurken. Es? Senkit nem erdekel. Az egesz epitoipar erre epul MO-on.Heti 5 nap, napi 8 ora, ha havonta 2-3 szor 10-12 ora. Uzemanyag kellene ha irodista lennek is.


#13 Neked azt javaslom, mint 11-nek.


#14 Ez tevhitt. Ha egeszsegesen elsz semmivel sem karosabb, mmint az irodista melo. Nyugdij nem kell. Az valoszinuleg mar neked sem lesz. Ellenben nekem van mar ket ingatlanom, allampapirom, etf stb. Erre mar reg rajottem.


#15 Ahogy irtam netto. Ebbol a konyvelo es szerszam jon le, ami nem sok egy honapra levetitve. Ho lvannak ezek a menedzserek? Pesten a top multiknal? Ez hany menedzser? A diplomasok hany szazaleka? Hany nyelven kell tudni beszelni, hany diploma kell hozza, mennyit kell nyalni erte? Es akkro sincs kb semmi eselyed ra ismeros nelkul.


#16 Aha. Benned is a 90-es evek beli szaki el. Oke. Ebredj fel.


#17Na a sok hiteltelen olvassa el ezt. Napi 100-200 ezer. A gány munkat en sem szeretem. Viszont csak szolok ez egyre rosszabb lesz. Egyre kevesebb a szaki, egyre tobb a diplomas.


#18 Ahogy irtam. Ez egyre rosszabb lesz. Ami nekem es a normalis szakiknak jo, mert megtobb penzt tudunk keresni, mig a legtobb diplomasnak nem fog noni annyira a fizetese. Egyre tobb diplomas, mesterseges intelligencia stb.

ápr. 22. 19:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!