Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van annyi kérdés azzal...

Miért van annyi kérdés azzal kapcsolatban, hogy hogyan szerezhetnénk gyorsan sok pénzt?

Figyelt kérdés
Miért nem tanulják meg az emberek, hogy ilyen nincs? Persze hogy működik minden átverés, ami azt ígéri, hogy gazdag leszel, mert az emberek ezt elhiszik. De miért??? Ennyire fontos a pénz? Nem az igényeket kéne a lehetőségekhez szabni és akkor nem keseregnének hogy jaj, nincs pénzem semmire.
2010. dec. 27. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Attól, hogy neked anyukád mindent megadott, amiért kinyitottad a kis szádat, nem kéne azt hinned, hogy másoknak is a seggük alá tolnak mindent. Képzeld, vannak emberek, akiknek komoly anyagi problémáik vannak, és szükségük lenne pénzre. Remélem, egy nap majd megtudod, milyen hatalmas igény is az, hogy össze tudd szedni a családodnak a zsíros kenyérre valót.
2010. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szerintem menj ki az utcára és megtudod.A szegényebbek épp azt akarják elkerülni hogy oda kerüljenek.Nekünk is fontos a pénz.Nagyon drága minden és az árak csak emelkednek.Valamikor hónap végére sokszor úgy kell össze szedni 300Ft-ot hogy legyen miből kenyeret venni.Ráadásul mikor anyám nem dolgozott három hónapig akkor meg annyi tartozásunk lett hirtelen..számlák felét nem tudtuk kifizetni.Akkor szerinted nem fontos a pénz?

És azt ne keverd össze hogy valaki azért siránkozik mert mondjuk nem tudja megvenni magánnak az új Iphone 4-t mert a szülei nem kegyesek hozzá vagy hogy valaki meg azért hogy mi a francból rakjon a gyerekei elé zabálni valót.

Tudod pénz nem boldogít csak ha van.

2010. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztották velem a pénzügyi problémáitokat, de engem ez nem érdekel, mert nem ez volt a kérdés!
2010. dec. 27. 14:51
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Nagon sajnállak, ha nem érted meg, mi köze a két előbbi válasznak a kérdésedhez.
2010. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

most nem értem hogy tulajdonképpen mire akarsz kilyukadni..a válaszok amiket eddig kaptál szerintem eléggé kapcsolódik a kérdésedhez.


azt sokan tudják hogy ezek a reklámok "keress egy nap xy Ft-ot egy nap alatt otthonról, átvágás, de akinek szüksége van rá természetes hogy minden lehetőséget meg akar ragadni.

És nem mindenki részesedik ilyen "felvilágosításba" így bedől a dolognak.

És hülye kérdés hogy "Ennyire fontos a pénz?"

Mai világba kinek NEM az?


Az utolsó mondatod meg számomra most már érthetetlen.Mire célzol hogy azért siránkoznak az emberek mert az igényeikre nincs pénz? Én nem így látom.És akkor itt jönne képbe az utolsó válaszom..

Amúgy 13:49.es voltam

2010. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ma Mo-n mindenki elég jól él, ahhoz képest, hogy mennyit dolgozik. Senki nem hal éhen, mert kap annyi segélyt ilyen-olyan helyekről, hogy ennie legyen, tudjon rezsit fizetni.


Az igények és lehetőségek részét arra értem, amikor valaki összespórol valamire pénzt és megveszi, de utána meg sír hogy jaj, de szegények. Pl. több ismerősöm van, akinek olyan telefonja van, ami a fizetésébe került, de sír, hogy a gyereknek nem tud venni bakkancsot 5e Ft-ért. Vagy amikor mindkettőjüknek minimálbér közeli a fizetése és vesznek 15 év hitelre egy autót 3,6 millióért...


Amit én látok, hogy van pénze az embereknek, csak nem tudják beosztani és felelőtlenül elköltik hülyeségekre, vagy olyan dolgokra amit nem engedhetne meg magának.


Én pl. tudom, hogy nem engedhetem meg a gyereknek a Milka csokoládét, és így van pénz mondjuk cipőre. De vehetnék neki Milkát hetente, aztán sírhatnék, hogy jaj de nincs pénz, hogy lehet gyorsan, sokat szerezni...

2010. dec. 27. 18:40
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ma Mo-n mindenki elég jól él, ahhoz képest, hogy mennyit dolgozik. Senki nem hal éhen, mert kap annyi segélyt ilyen-olyan helyekről, hogy ennie legyen, tudjon rezsit fizetni."


Nagy lóf*szt. Fingod sincs arról, hogy hogyan élnek az emberek úgy általában.

Milyen segélyt? A (nemsokára átnevezendő) RÁT-ot? Az kérlekszépen 28500 forint havonta. Ebből te hogyan fizetsz rezsit, meg eszel még mellé...? Igazán kíváncsi vagyok a trükkjeidre!


Én meg pályakezdőként nem kaptam SEMMI ellátást a munkaügyi központtól, mert nincs meg 200 nap munkaviszonyom. (még RÁT-ot se kapok, mert van valami a nevemen, ja, az mindegy, hogy fizetésem az nulla, adjam el amit a szüleim összegürcöltek az átkosban (persze 3-4 nap alatt, ha arról van szó), aztán éljek abból. Ha a szüleim nem lennének akik adnak a nyugdíjukból (amíg élnek), már a híd alatt lennék.


Akinek gyereke van, az kap. Családi pótlékot, meg hasonlókat. Ha kirakja a gyereket koldulni, meg prostitúcióra kényszeríti, akkor abból valóban meg lehet élni, egyébként az se elég nagyjából semmire (családi pótlék háromgyerekes családnál gyerekenként 16000 forint, ebből aztán ruházzad meg etessed...)


Összegezve: hallottál innen-onnan valami populista marhaságot a segélyekről, és ez alapján felállítottál egy kényszerképzetet a léha, tékozló átlagemberről, aki polgári módon tudna élni, ha nem lenne ilyen hülye.

Milyen kár, hogy a világ nem úgy működik, ahogy elképzeled, pedig én se bánnám...

2010. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
30e Ft segély az nem rossz. Éhen nem halsz, amíg meg nincs kereseted, megtakarításod, addig a szüleidnél laksz. Én 32 éves koromig laktam ott.
2010. dec. 27. 19:47
 9/16 anonim ***** válasza:
Jó, de akinek nincsenek szülei (vagy nem támogatják), és hasonló cipőben jár? Én nem panaszkodom, mert elvagyok valahogy, de ehhez az államnak semmi köze. Tőlük meg is dögölhetnék. Még TB-m sincs (tudom, hogy fizetnem kéne magamnak, de leszarom, mert nincs pénz rá).
2010. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az teljesen más hogy valaki saját pénzét nem tudja beosztani. Nyilván vannak ilyenek is..de a többségben mégis csak olyanok vannak akiknek tényleg nincs elegendő pénzük ahhoz hogy kulturált módon éljenek.

Meg az lehet hogy x gyerekre kapsz több tízezret de abból a pénzből azok esznek isznak használják az áramot (már ha az van) és ugye egy hónapban általába 30-31 nap van.Ha úgy vesszük az a pénz már is kevés.Sőt ha iskolába járnak az megint egy plusz költség.Nem adnak mindent ingyen.

Ne arra építkezz hogy az ismeretségi körödben vannak olyanok akik szórják erre arra.

Kívülállóként nehéz a dolgok mögé látni de hidd el nem úgy van ahogy te gondolod.Ha úgy lenne hajléktalanok se lennének.

2010. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!