Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne magánszemélyektől személyesen, házról házra járva használt műszaki cikkeket venni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy járnám az utcákat amolyan ügynök figurára véve a dolgot, de persze senkit nem nyaggatnék, hogy pénzt adjon, hanem én adnék pénzt olyan megunt, használt műszaki cuccokért, amikre már nincsen az embereknek szükségük. Természetesen adás-vételi szerződéskötéssel vásárolnék tőlük, amiket én később nyilván egy kisebb haszonnal, hivatalosan, számlával tovább árusítanék. Ha titeket felkeresne így valaki, hogy megvenne tőletek megunt műszaki tárgyakat, elhajtanátok a francba, vagy örülnétek neki, hogy végre megszabadultok az ott porosodó sok kacattól és még pénzt is kaptok érte? Kíváncsian várom az ezzel kapcsolatos véleményeteket.
2011. márc. 26. 14:18
 1/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ha van rá kereslet, hogy amiket megveszel, azokat el is tudod adni, ténylegesen jobb áron mint amennyiért veszed, akkor hajrá.

Egy tipp: ha valaki elad neked valamit, kérj tőle ajánlást. Kérdezd meg van-e a környezetében olyan akinek lehet ugyanilyen eladó cucca.

2011. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megfogadom. Végülis olyan dolgokat vennék, amikre van kereslet, és olyan áron, hogy azt viszonylag korrekt haszonnal tovább is tudjam adni. Csak azt nem tudom, hogy ha ezzel az ötlettel becsengetnék házakhoz, nem-e hajtanának el rögtön, mert azt hinnék, én is valami svindler vagyok, aki lopni akar vagy valami disznóságon töri a fejét, ugyanis ma már - sajnos érthető módon - nagyon bizalmatlanok az emberek az ilyen házról-házra járós emberekkel szemben még akkor is, ha azok jóindulattal keresik fel őket. Meg is van az okuk rá, hiszen napi szinten úgy rabolnak ki embereket, hogy valamilyen indokkal bekéredzkednek lakásokba.
2011. márc. 26. 15:11
 3/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Hát jah, ez benne van a pakliban, mondom szerintem a legjobb út az ajánlás, elmondod miért vagy ott és megkérded kinek van régi cucca. Kezdj a barátaidnál, ismerőseidnél és onnan tudsz tovább haladni, meg adja fel ingyenes hirdetéseket.
2011. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen szar dumával tuti nem engednék be senkit a házamba...


Mellesleg biztos vagy te ebben?


1., Neked ha jogszerűen adsz el, akkor használt termékre is 6 hónap garanciát kell vállalnod! Viszont mivel te magánszemélytől veszed, neki nem kell. Úgyhogy ha valami behal azt te buktad.

2., 25% áfa, iparűzési adó, kb. 50e forint havi fix költség magánvállalkozóként, stb. Ezen felül kéne profitot termelned. Gondolod menne? Ahhoz vagy pofátlanul olcsón kéne venned a cuccot vagy olyan drágán adni amennyiért nem veszik meg.



Szerintem ez teljesen halott ötlet.

2011. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!