Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül megnyitni egy...

Mennyibe kerül megnyitni egy kozmetikus üzletet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
bérleti díj+kaució+berendezések/felszerelések, anyagok. honnan tudjuk? az igényeidtől függ. csinálhatsz gagyi üzletet, meg menőt is. tőled függ. nyithatsz a havanna lakótelepen, meg a belvárosban. veheted a felszerelést használtan, újonnan. anyagból használhatsz drágát, olcsót. könyvelő, jogász, blabla.
2011. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :) Azért kérdezem meg, mert fogalmam sincs mennyi lehet, de körülbelüli árra gondoltam. Én szeretnék mindenből újat venni. Maradjunk annyiban, hogy van rá pénzem, csak ezt nem akartam kiírni, mert akkor azt mondják, hogy akkor mért itt kérdezgetem?!


Még annyi, hogy ha itt nem kapok rendes válaszokat, akkor hol tudom ezt megérdeklődni? 1 év múlva végzek kozmetikusként, és akkor szeretném elindítani az üzletemet, de úgy, hogy amikor végzek, utána rá egy-két hónapra már el tudjak kezdeni dolgozni.

2011. ápr. 19. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:

te tudod, hogy milyen gépekre-berendezésekre van szükséged, valamint milyen gyártók gyártanak olyanokat. szépen rákeresel google-ba és megkeresed a forgalmazót és kérsz egy árajánlatot.

kell egy üzlethelyiség ahol 2 hónap kauciót kell fizetni legalább. plusz különböző engedélyek kellenek. stb...

ha kozmetikus vagy tudnod kell mire van szükséged én honnan tudjam?

2011. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

oksi ... köszönöm a válaszokat :)

majd valahogy megtudakolom :)

2011. ápr. 19. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
megtervezed, hogy milyen szolgáltatásokkal akarsz foglalkozni. összeírod hogy milyen és mennyi gép kell. neten megnézed hol lehet megvenni --> árajánlatot kérsz. ingatlanos oldalakon elkezdesz üzletet keresni, leinformálod mik a paraméterek és máris tudsz kalkulálni. ajánlom az excelt! baromi jól lehet vele számolgatni mindenfélét. tervezz!
2011. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

arra majd figyelj oda, hogy 3 hónapra biztosítsd be magad, úgy gazdálkodj a pénzeddel.


ami havi szinte biztos kiadásod lesz az:

-bérleti díj - ez 40től lehet a csillagos ég)

-rezsi (hely nagyságától függ, a mi üzletünk kb 70nm2 és 90 a rezsi, számoljunk 40ezerrel)

-közös költség 5-10ezerig

-könyvelő 5-10-15 ezer

-TB 9000

-Nyugdij kb 27000


szóval a havi fix kiadásod (bevételtől függetlenul) min kb 126ezer - 140ezer ft. ebből legyen meg 3 hónapnyi, ha esetleg nem jönne össze egy hónap, akkor is ki tudj fizetni mindent! és ugye még nem vettél anyagot, eldobható dolgokat.

2011. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon jó, hogy konkrét számokat írtál, mert végre van valami kis kiindulási alapom. Mindenképpen előre tervezek, mert nem akarok szorult helyzetbe kerülni! Majd még meggondolom úgy is! :)
2011. ápr. 19. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:
nincs mit, de ez tényleg nagyon változó. a tételek fixek :)
2011. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

meg ugye, amit én néztem, kozmetikus bútor (ha speckót akarsz), elég drága, 200 korul van egy normális bútor (csapteleppel középen, óriás tükörrel). a berendezés (gőzölő meg gyantagépek meg az a nagyitos tukor meg mittudomén mi van még nektek, én fodrász vagyok:D) az is van ugyanennyi, mert igy évek távlatában érdemes 1x drágát venni, mint többször olcsót. aztán a sok anyag, ez te tudod.


a helytől függ még, hogy milyen állapotban van, egy tisztasági festés mindenképp szükséges lesz, ami attól függ, te magad csinálod, a festék nem több 10ezernél, a szakember meg változó.


az a kozmetikai ágy sem olcsó dolog, a stellában most érdemes szétnézni, fodrász cuccokból sok akció van, szerintem kozmetikaiból is.


aztán.


kellenek várószékek (voltam egy kozmetikusnál ahol nem volt várószék, és ott ácsorogtam mint egy bolond..azóta sem mentem vissza)


neked is kell egy kis munkaszék, az azthiszem 15 körül mozog. aztán egy öltözőszekrény, amibe a te ruháidat, holmijaidat teszed. szoktak tenni fogadó/recepciós pultot is betenni, ahol az adminisztrációt végzed.

szóval minden az álmaidtól, és a keretedtől függ, nyilván baromira olcsón is össze lehet dobni, de akkor alacsony árakkal dolgozhatsz csak, ami nem biztos hogy megéri. érdemes az elején befektetni.


viszont nem biztos, hogy üzletet kell nyitnod elsőre, szerintem csak bérelj egy helyet, nézd meg mi hogy megy, mi éri meg, stb, mérlegelj, legyél körültekintő. sajnos a 90% csődbe megy.

2011. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen meggondolom még, mi lenne a legjobb kezdetnek.
2011. ápr. 20. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!