Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy magánóvoda megnyitása...

Egy magánóvoda megnyitása kedvező befektetés? Van rá kereslet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenre tutira van. Válság ide vagy oda, vannak sznob szülők és vannak kényeskedők meg akik mindenből a legjobbat akarják a gyereknek bármi áron.


Az állami ovikat meg zárják be, összevonják, nem vesznek fel mindenkit stb.

2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kereslet van, de akik ilyet nyitottak azok panaszkodtak is hogy rengeteg mindennek kell megfelelni ÁNTSZ stb. úgyhogy nem egyszerű az indulás, de ha végig járjátok, és jó helyen van biztos lesz rá kereslet.
2011. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én párszor lematekoltam a várható bevételeket és költségeket, és még az optimista becslés szerint sem volt rentábilis.
2011. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

az NEM sznobság, ha egy tisztességes szülő nem akarja, hogy a gyereke cigányok között legyen. ez sima egyszerű életbenmaradási ösztön. más ember meg erre épít egy szolgáltatást és még talán meg is él belőle.


amúgy nem olyan drágák a magánovik. egy magánegyetem, na az már igen :)

2011. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Őszintén szólva utolsóval értek egyet, mert tényleg nem feltétlenül sznobság. Oké, elismerem: vannak, akik merő sznobságból rakják a gyereket ilyen helyre (ilyet is ismerek) és vannak, akiknél sznobságról szó sincs. Sajnos nagyon sok gyereket egész egyszerűen nem vesznek fel az oviba, akkor se, ha esetleg a szülőnek már lenne munkahelye...Vagy például pont tegnap volt a tv-ben egy iskola (vagy óvoda?), hogy külön részben vannak a magyarok és külön részben a cigányok. Na és akkor belegondoltam, hogy én szerencsés vagyok, mert olyan helyen lakom, ahol nem nagyon vannak cigányok. De vannak olyan helyek, kerületek, ahol sok van és való igaz, hogy azok a szülők, akik ki tudják fizetni a magán ovit inkább kifizetik, mint hogy több cigánnyal egy csoportban legyen a gyerekük...

Akkor ott van az is, hogy az ilyen magánovikban jóval kevesebb gyerek van, mint a "rendes" ovikban, több figyelmet tud a gondozó fordítani a gyerekekre és szerintem ez se mindegy...

És akkor ott van még az is, pl egyik barátnőmék, második gyerekével veszélyeztetett terhessé lett nyilvánítva, első gyereke pedig hiperaktív, nem tudta volna ellátni, állami bölcsi ugye hirtelenjében nem jöhetett volna szóba (meg nem is veszik fel e gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van), valamit viszont csinálni kellett, így berakták magánba.

Összegezve véleményem szerint kereslet egyértelműen van rá. Legalábbis itt is ahol lakom sok van, nyilván nem véletlenül.

2011. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nézzen meg az első hozzászóló egy állami óvódát, és megtudja mi a valóság....

Én akárhány állami ovi előtt mentem el, mást nem láttam mint gyereket tömegével visítva üvölte kergetőzni a kertben és a kutya nem szólt rájuk, hogy ne visíts, próbáld meg máshogy kifejezni magad, néhány félig a földbe ágyazott tehergumikerék, és lekopott hinta, meg csúszda között.

Ez nem a kulturált szociálizáció megvalósulása...

Hogy az ételekben műanyag fóliát találnak 3 éves gyerekek!

Aki teheti az összeszedi a pénzt a magánovira.

Akkor is ha 100 ezer egy hónap, mivel az alatt nem is igazán lehet kihozni a jó étkezést, az angol nyelvű óvónőt, az úszást, a lovaglást, állatsímogatást, mesemondót.

Én azt hiszem a sznobság szót olyan emberek használják akiknek a szájából ez káromkodásnak tűnik!!

2013. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!