Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piaci árusításhoz kell-e...

Piaci árusításhoz kell-e valamilyen engedély? Használt ruha, konyhai dolgok, bögrék tányérok ami mind használt, de nincs róla számlám.

Figyelt kérdés
Heti 3-4 piacról lenne szó.E.V. nem szeretnék kiváltani mert lehet nem is jön be annyi összeg hogy megérje fizetni a járulékokat.
2011. jún. 10. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A piacon helypénzt kell fizetni.

Ha a bevétel elér egy adott összeget (amit ugye nem fog elérni :)) akkor az adóbevallásban kell ezt bevallani.

2011. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen.csak azért kérdeztem mert már többször hallottam ha kint vannak a fináncok a piacon sokan pakolnak haza.....
2011. jún. 10. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt az adott piacon kéne megkérdezni. Én cseresznyét akartam eladni, de őstermelői igazolvány nélkül sehol nem fogadtak.
2011. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Esetleg a piacon kérdezz meg egy kedvesebb eladót,hogy mennek a dolgok.Nekem anyukám árul,itt helypénz van,viszont vannak bérelt helyek,tehát nem lehet bárhova lepakolni.
2011. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A helypénznek nem sok köze van ahhoz, hogy kell-e vállalkozás. A helypénzt azért szedik, mert biztosítanak neked helyet a kereskedelemhez. DE! Üzletszerű kereskedelem (ez annak számít) minden esetben csak vállalkozásban (e.v., bt., kft. stb.) folytatható. Ha elkapnak az ellenőrök természetesen eljárást indítanak és meg fognak büntetni. (az ilyen büntetéseknél százezres nagyságrendben kell számolni).


Egy üzleti tanácsadó

2011. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. utána nézek mert így nem igazán éri akkor meg.Több lenne a kiadás mint a bevétel...
2011. jún. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!