Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyesen vagyok, ki kellene...

Gyesen vagyok, ki kellene váltanom a vállalkozóit. Maradhatna a gyes vagy be kell jelentenem hogy változott a helyzetem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

22éves vagyok, 8hónapos a kislányom, és gyest kapok (meg családit)

kialakulóban van egy munka amihez kellene vállalkozói, de csak a hét végén megyek az okmányirodába.(pénteken)

fél füllel hallottam hogy 2féle vállalkozói igazolvány létezik, az egyik főállású a másik másod.

mi a különbség, talán az adózás?ha tudna valaki ebben egy kis okosságot mondani azt megköszönöm.

maradhatna a gyes folyósítása vagy azt "elbukom" ?

és van még egy dolog, de nem akarok butának tűnni :)

valamiféle megbízásos alapon működő dolog, ami hasonló a vállalkozói állapothoz.

mennyibe kerülne ezt most kiváltani?

előre is köszi a felhomályosítást :)


2011. jún. 28. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit is akarsz csinálni. Van a 7-es adószám is, amivel lényegében adószámos magánszemély leszel. Számlát tudsz adni, de nem leszel egyéni vállalkozó. A gyes folyósítása attól függ, hogy főállásban vagy mellékállásban dolgozol. Ha főállásban, akkor bukod, ha mellékállásban vagy otthon dolgozol, akkor kaphatod továbbra is.

A fő- és a másodállásnak nyilván mások a járulékai. Ha másodállásban vagy vállalkozó, akkor a főállásod jövedelméből levonják az egészségbiztosítási- és munkavállalói járulékokat, így ebből nem kell, stb.

2011. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

www.apeh.hu

Erősen ajánlott végigolvasni az erről szóló információs füzetet. Nem hosszú és érthető. Nagyon sok kellemetlenségtől meg tudod kímélni magad.

2011. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, többet segítettetek mint azt az okmányirodában tették :)
2011. jún. 29. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!