Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webprogramozás magánvállalkozó...

Webprogramozás magánvállalkozóként?

Figyelt kérdés

Magánvállalkozó webprogramozó, megéri?


Lassan elvégzem a sulit, és a jövőn gondolkodok, hogy valami céget alapítsak (sajnos úgy tudom, kell tőke hozzá rendesen) vagy más megoldás után folyamodjak. Ha én, mint magánvállalkozó dolgozom weboldalak készítésén üzletszerűen hivatalos oldallal, az teljesen legális? Mit gondoltok, ez egy járható út lenne? Ennek mik a költségei? Hallottam olyat hogy csak a bevételbő kell adózni, és nincsenek költségei, de mások meg megint mást mondanak, és szerintük van fix költsége. Mi az igazság? Jobban megérné egy céget alapítani (megfelelő tőkével) vagy érdemes magánvállalkozni? Minden érdekelne ezekkel kapcsolatban, vélemények, tapasztalatok, ez utóbbiaknak külön örülnék!


2011. szept. 24. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen szinvonalon akarod ezt eloadni. Nincs nagy keresleg 1-2 fős N+1. gagyi web fejleszto cegekre. Szerintem jobban jarsz ha elmesz doglozni egy nagyobb ceghez, sokat fejlodhetsz, bele lathatsz kicsit komolyabb projectekbe.
2011. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk mondasz valamit, ez is igaz! Viszont sajnos attól félek hogy nem lesz munkahely, manapság alig találni ugye. Ismerőseim is mind mind erről számolnak be, valamelyikükmár egy teljes éve keres munkát igaz nem ebben a szakmában végeztek meg valaki diplomás, na de ők sem találnak, és egyesek azt mondják hogy egy kis túlzással manapság a fentebb megfogalmazott dolgoz érdemes megpróbálni, és akkor még a maga ura is az ember.
2011. szept. 27. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Angolt tanuld meg mellette ha esetlen nem lenne.


Programozáson nem tudom mit értesz mert nekem is van egy programozói papírom de kb a html-nél tovább nem léptünk. Ha tudsz php-t írni akkor találsz neten is munkát, 1-2 külföldi portálon. Egyedi egyszeri de 250+$-t simán kapsz alkalmanként.

2011. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, vágom a programozást, meg angolból is elég jó vagyok, igaz még nincs nyelvvizgsám, de szinte társalgási szinten értem. gyakran böngészek angol fórumokat is, szóval a nyelvvel szerencsére nincs gondom. PHP-t haladó szinten tudom, plusz az SQL-t és a Flasht is. Nem rossz amit mondasz, tudnál konkrétan ilyen oldalakat? Majd én is rákeresek hátha találok. :)
2011. szept. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!