Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nyitni akarok egy ruhajavit...

Ha nyitni akarok egy ruhajavitó üzletet, mennyibe kerülne a vállalkozás?

Figyelt kérdés
Csak a hivatalos dolgokra gondolok. Egy üzlet hejiséget is fizetni kell azt tudom.

2011. okt. 5. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Határozottan többe, mint amit keresni lehet rajta. Nem tudsz olyan árakat megszabni, hogy te se legyél veszteséges, de a vevőnek is inkább megérje a ruhát megjavíttatni, mint valami új kínai vackot venni.
2011. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ettöl félek én is.

Pedig ez a nagy álmom, ilyen gazdasági hejzetben nemigen tudom megvalósitani sajnos. Nekem is az a tapasztalatom, hogy az emberek nem tudják megfizetni, csak ugy, hogy maszekbe szoktam csinálni itthol is, de így jóval kevesebbet kérek én is.

2011. okt. 5. 12:13
 3/9 apoi ***** válasza:

Gyors fejszámolás: havi költségek

bér és járulékai =( nettó bér*2) Pl.: minimálbérnél 160 ezer Ft

könyvelő, bankszámla, apróságok: 10 ezer Ft

Üzlet bérleti díja: helytől függően 30 ezer Ft - 100 ezer Ft

rezsi (víz, villany, telefon, stb.) 25 ezer Ft.

anyagköltség: tevékenységtől függ. mondjuk 20 ezer Ft

nyereség: amennyit akarsz, abból adó.

meg kell venni a berendezést, az eszközöket

Azaz havi minimum 250 ezer Ft bevételt kell termelned, és abból zsebben marad 90 ezer Ft.

Ha nem adsz számlát, a fenti költségek akkor is vannak.


Kontra:

Ha feketén dolgozol, nem fogsz kapni nyugdíjat öregkorodban.

2011. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha feketén dolgozik, nagyobb eséllyel keres annyi pénzt, amennyiből tud kötni valamilyen nyugdíjbiztosítást. Arra meg nem innék mérget, hogy 20-30 év múlva nyugdíjat is fogunk kapni a járulékok után, amit ma befizetünk.
2011. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes kifejtést.

A maszek az most ugy van, hogy munka melett szoktam csinálni. Van bejelentett munkaviszonyom. Csak azért kezdtem el ezen gondolkodni, mert most kismama vagyok és táppénzen vagyok. És így is szoktam javitásokat vállalni. Egy kis kiegészités.Arra gondoltam, hogy ha vissza kellene menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után, akkor kezdenék ilyesmibe. Mert a jelenlegi minkahejem ugy néz ki 2 év mulva már nem is lesz. Sajnos, meg nemigen tudnék gyerek melett ott dolgozni, hea még lenne is. De ez fuccsba ment.

2011. okt. 7. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Én most szeretnék nyitni, 2 gyerek után hamarosan gyesen leszek. Szerintem nagyon fontos a hely ahol nyitod! Kezdjük azzal, hogy olyan helyen kell csinálni, ahol az emberek nem veszik meg inkább a kínai vackot hanem a minőségi, drága ruháját inkább megjavíttatja. :O Ilyen helyet keress! Amúgy meg rengeteg az alternatíva ebben! Ha megvannak a gépeid, bármit varrhatsz nem csak nadrág aljat. :O
2013. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a kérdésed már 2 éves de sose hagyd, hogy hozzá nem értők elvegyék a kedved! Az előttem válaszolóknak gondolom fogalmuk sincs mi van egy ilyen üzletben! A mai nők egy gombot nem tudnak felvarrni, mindennel varrodába futnak (ezt Te is tudod)! Egy gomb felvarrásért szívem szerint pénzt se vennék el mert semennyi idő és semennyi cérna de azért is elkérnek 150Ft/db-ot. Egy farmer felhajtás kb. 10-15perc és mondjuk 1000Ft/db (ez nem drága). Csak legyen 10 nadrágod egy nap (ami cseppet sem sok), abból már havi szinten 200.000Ft bevételed van. És akkor hol vannak a cipzárcserék, a szűkítések, stoppolások stb...? Szerintem biztos meg lehet annyit keresni vele mint ha elmennél dolgozni valahová és akkor már megérte! ;) Gyerekek mellett örül az ember ha el tud helyezkedni, plusz a gyerek mindig beteg, szünet van az oviban stb...egy munkahelyen ezt nem igen tolerálják.
2013. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, még valami! Errefelé sok varroda van (kisváros), én 5-ről tudok aki ruhajavítással foglalkozik. És mind megy, nem zár be sőt, alkalmazott van, olyan is van akiről tudom, hogy most nyitja valahol a második üzletét.
2013. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! De jó, hogy írtál! köszi, hogy megosztottad a gondolataidat velem. Nekem tényleg minden gépem megvan, rengeteg kellékem. És semmi kedvem visszamenni a varrodába szalagvezetőnek. A rengeteg idegeskedés kicsi gyerek melett nem annyira jó.

De az 1000 ft-os nadrágaljazással nemigen lenne sok munkám. Pedig nyíregyházán lakom.

2013. nov. 4. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!