Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Modellként mit kell tennem,...

Modellként mit kell tennem, hogy tudjak számlát adni?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a munkám (reklámfilm szerep) és most a kifizetés előtt kérdezték, hogy tudok-e számlát adni a munkámról. Már alapból a kérdést nem értem. Én minek adnék számlát? Na de ha nem tudok adni akkor 25%ot levonnak a pénzemből, bár erről ugye először nem szóltak... a munkát már megcsináltam számítok a megígért összegre erre kevesebbet akarnak adni. Valaki tudja, hogy ilyenkor mi a teendő? Olyat is hallottam hogy egyéni vállalkozást kéne indítanom mint 'művész' és akkor tudnék számlát adni. De most kezdtem ezt az egészet így nem tudtam semmit. Ehhez még hozzájön hogy 18 év alatti vagyok tehát vállalkozást nem nagyon nyithatnék, ugye?!?!

Olyan emberek válaszát várom akik értenek hozzá vagy mondjuk modellek és tudják hogy mit kell csinálni. Köszönöm :)


2011. okt. 24. 17:08
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
van szerződésed? milyen munka volt? veled szerződtek le, vagy az ügynökségeddel?
2011. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz egyéni vállalkozó 18 alatt. És ha nincs nagy bevételed, akkor csak deficites lenne, egyéni vállalkozóként akkor is nagy a kiadás, ha nem csinálsz semmit.
2011. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Reklámban kiemelt statiszta, szerződést holnap kell aláírnom. És az ügynökség hívott a munka miatt.
2011. okt. 24. 17:59
 4/14 tetro ***** válasza:
szerződés? mennyit kapsz? 30e? számlát kell róla adnod, a legegyszerűbb ha kérsz valakitől, de ha ők 30-t mondtak, akkor az 30e nettó.
2011. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen 30 ezer, de kitől kérhetek? és milyen számlát, miről?

Amúgy köszönöm a válaszaid, neked tapasztalatod van ebben?

2011. okt. 24. 19:08
 6/14 tetro ***** válasza:
van. meg kell kérdezni tőlük miről tudnak befogadni számlát. aztán kérdezd végig az ismeretségi körödben, hogy ki az aki tud adni filmgyártásról, fotózásról vagy szereplő jogdíjról. mondjuk ezt mondhatták volna azért előre... de ha valaki hivatalos számlát ad neked, akkor ő is le fog vonni belőle.
2011. okt. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha nem adok számlát mennyit vonnak le? És van olyan kötelezettségük hogy előre kellene szólniuk erről vagy ez az én hibám, hogy nem tudtam?
2011. okt. 24. 20:14
 8/14 tetro ***** válasza:
elvileg ők nem fizethetnek ki pénzt számla nélkül. neked ha modellkedsz, arról elvileg mindig számlát kéne adnod. az hogy mennyit vonnak le, az fura kérdés, mert ugye elvileg nem rakhatna be helyetted számlát. de ha már így, akkor én azt mondom 10-15% a reális.
2011. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ez elég elkeserítő... 10 órát dolgoztam a pénzért amit lehet meg sem kapok :(

Köszönöm a válaszokat :)

2011. okt. 24. 20:38
 10/14 tetro ***** válasza:
azért 10 óra ácsorgásért a 25 Ft sem elkeserítő
2011. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!