Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kölcsönzőt (babfelszerelése...

Ha kölcsönzőt (babfelszerelések, játékok kölcsönzőt) szeretne nyitni valaki, mindenképpen vállalkozóvá kell válni vagy más formában is lehetséges?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz céget, ehhez viszont midnenképpen valamiféle vállalkozás kell.
2012. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom millió papír,engedély és persze sok pénz beleölésével...Több befektetés,mint haszon...miért ilyen nehéz boldogulni...már az is baj,ha valaki csinálni szeretne valami új dolgot?
2012. okt. 17. 05:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Először is ha üzletet akarsz nyitni, elengedhetetlen a cégalapítás: Kft, Bt, vagy lehetsz egyéni vállalkozó. (az első 2 formánál) ügyvédet kell keresned aki intézi a cégbejegyzést. Ha megkapod, jönnek a hivatalos szervek... Működési engedély megszerzéséhez meg kell felelni külöböző szervek előírásainak (ÁNTSZ, ÁLLATEÜ.) ...

Valamit mindenképp kell alakítanod, különben mi alapján tudnál számlát/blokkot adni az általad értékesített termékekről? Mi alapján adóznál az állam fele???

De ha ennyire nincs fogalmad egy üzlet nyitásáról (ezt ne vedd rossz néven) de nagyon szeretnéd megvalósítani, keményen járj utána a dolgoknak, mert hamar el lehet hasalni már itt az elején! És az nem kevés ráfizetés!

Én 3 éve üzemeltetek egy munkahelyi melegkonyhás gyorséttermet, én mindösszesen 5 hét alatt elintéztem mindent és 5. héten már nyitva volt az üzlet (pedig egy melegkonyhás vendéglátóegységet szigorúbban veszenek, ahol étel van). Ne add fel, ha valóban nagyon szeretnéd megvalósítani, az első kis akadály nem tántorítson el. Viszont ez csak a 'bemelegítés', nyitás körül és az első időkben sokkal több kemény helyzet van egy induló vállalkozásnál. Tapasztalatból mondom.

Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan. Nekem anno nem segített senki és tudom milyen ez...

ÜDv, Penita Anita

2012. okt. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Anita!


Köszönöm a hasznos infokat,a bíztató sorokat! Jó tudni,hogy vannak segítőkész emberek,akiktől az ember nemcsak paragrafusi válaszokat,hanem pár kedves szót is kaphat! Gratulálok a konyhádhoz és sikeres működést kívánok!

Kata

2012. okt. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!