Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért rinyál mindenki, hogy...

Miért rinyál mindenki, hogy nincs munka, kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Szerintem aki keres, az talál. Ismerőseimből látom tipikusan az a személy, akinek nincs állása, reggeltől délutánig kávézgat egy étterem teraszán aztán panaszkodik és mások közbenjárásával próbál munkalehetőséget keresni.

Akinek pedig nem volt állása, de akarta, hogy legyen, rögtön talált is, vagy saját vállalkozásba fogott. Ez viszont olyan állás, ami egész embert kíván, reggeltől estig dolgozni kell, agyalni, és ehhez mérten kapja a fizetését. Viszont a sok munkának megis lenne az eredménye, persze az itteniek 90%-a csak panaszkodik, hogy ő nem tud 6 óránál többet dolgozni. Ugyanilyen munkát bárki megtud csinálni, amiről előbb beszéltem, mégis mindenki csak panaszkodik, hogy "jaj nekem a gyerekre kell vigyázni 4től", "jaj földhöz vagyok kötve, mert nem értek a számítógéphez stbstbstb". ÉS aki igenis megdolgozik a fizetéséért, az előbbi példám alapján, havi több százezret, akár milliós összeget is bezsebel. Mégis mindenki csak panaszkodik, és itt kérdezget gyk-n ostobaságokat (Mi a helyzet munkanélküliek? Hány hónapja vagytok munkanélküliek? Mit csináltok otthon munkanélküliek?) ahelyett, hogy önszántából belefogna valamibe.


2012. okt. 25. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
48%
Én is ezt tapasztaltam sajnos. Vállalkozó vagyok, 3,5 hónapja próbálok embert találni, mert bővítem a céget, de alig jelentkeznek, aki pedig igen, az vagy nem jön el interjúra, stb- Pedig a városban, ahol lakom és van a munkahely, 12-13%-os a munkanélküliség, tehát lenne jelentkező. A fizetés amit kínálok, nyilván nem nyugat-európai, de egy vidéki városhoz képest nem fizetek rosszuk egy középfokú végzettséget igénylő munkáért. (Nettó 120.000 Ft az ajánlatom, teljes összegre bejelentve.) Az ilyen dolgok után már nem hatnak meg az emberek, hogy nincs munka. Van, csak mindenki olyat keres, ahol nem kell dolgozni és jól megfizetik.
2012. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
89%

1. válaszoló!


Be tudnád másolni a hírdetést? (Konkrét részletekkel: munka, munkaidő, feltételek, fizetés, jelentkezési elérhetőségek, cím, tel., stb. stb.)

Sokakat ÉRDEKELNE.


Így elég provokációnak tűnik (a kiírt kérdéssel együtt), hiszen egy 8 osztályos minimálbéres munkára is 4-500 fő jelentkezik-köztük érettségizettek, diplomások!!!

2012. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
Linkeld be -vagy küld el privátban- a hirdetést, párom is munkát keres.
2012. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!


Megtudtatjuk KONKRÉTAN, hogy Te mit dolgozol, (részletekkel), mennyiért stb.?

Illetve mikor kerestél utoljára munkát protekció nélkül?


És azt is áruld el, hogy milyen vállalkozásba kezdjen az akinek az alapvető élelmiszerek, és a lakásfenntartási költségek kifizetésére sincs pénze?

(Főleg olyan helyen ahol még az italbolt, a kisközért, a "százasbolt", "turkáló", stb. stb is bezár.


Rengeteg ilyen provokatív kérdés volt mostanában, de érdekes módon amikor konkrétumot kell írni eltűnik a kérdező/válaszoló!!!

2012. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én a normál munkaidő másfélszeresét dolgozom le havonta, mégse dobál hozzám többszázezres fizetést a mocsok főnököm. És szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
2012. okt. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
26%

" normál munkaidő másfélszeresét dolgozom le havonta, mégse dobál hozzám többszázezres fizetést a mocsok főnököm"


Van munkahelyed, amit a "mocsok" főnöködnek köszönhetsz! A hozzád hasonlóknak kicsit magukba kellene szállni és egy kicsit megnézni azt, hogy a vállalkozó sem azért nem fizet többet, mert nem akar, hanem mert nem tud! Mivel annyi teher van a vállunkon, amit nem lehet kitermelni. Mellesleg a vállalkozó felelős a cégért, és ő nem 8 órát dolgozik, stb.

2012. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
77%

1. v.!


"A fizetés amit kínálok, nyilván nem nyugat-európai, de egy vidéki városhoz képest nem fizetek rosszuk egy középfokú végzettséget igénylő munkáért. (Nettó 120.000 Ft az ajánlatom, teljes összegre bejelentve.)"


Vidéki város, 120 000 Ft, teljes sima középfokú végzettséggel????????????????

Teljes összegre bejelentve? (arról híresek a mi kedves vállalkozóink)



HAHAHAHA! :) :) Vidéken örülsz ha kapsz egyáltalán munkát minimálbérért. Egy hírdetésre is több száz jelentkező van.



Ha nem a provokáció volt a célod akkor másold be a hírdetést? Egyszer- kétszer már megtetted!!! Nyugodtan írd ide ki BECSÜLETTEL!!! (címmel, telefonnal, elérhetőséggel) Igérem nem fogom töröltetni!

2012. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Megtudtatjuk KONKRÉTAN, hogy Te mit dolgozol, (részletekkel), mennyiért stb.?

Ingatlanértékesítő vagyok, de nincs semilyen végzettségem, mégis simán megállok a lábamon. Protekció nem kellett hozzá. Mikor elkezdtem egyedül voltam, rengeteg meló, ma már KFT. lett. Igazgató lettem. Bár ehhez kell némi intelligencia is, nem csak a kenyér átadása a boltba.


És azt is áruld el, hogy milyen vállalkozásba kezdjen az akinek az alapvető élelmiszerek, és a lakásfenntartási költségek kifizetésére sincs pénze?

Ismét jönnek a kifogások, panaszkodások. Ahelyett, hogy továbbra is tartozol, szerezz munkát vagy alakíts ki saját munkakört. Mindenki mondhatná, hogy fizetnie kell a hitelt, a rezsit, a lakást, az élelmet még sem törődnek bele, hanem próbálnak a saját lábukra állni, nem pedig csak kifogások, kifogások...

2012. okt. 25. 10:08
 9/62 anonim ***** válasza:
90%
Első válaszoló!!Engem is érdekelne!!
2012. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
#6: a kérdező provokációjára igyekeztem reagálni, mely szerint dolgozzunk csak, és csak úgy röpködnek majd a többszázezres meg milliós fizetések. Sajnálom, ha neked nem ment át.
2012. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!