Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok, nyelvtanárként...

Mit gondoltok, nyelvtanárként meg lehet élni csak a magánórákból?

Figyelt kérdés
Régebben angol nyelvtanárként dolgoztam, de csak iskolákban tanítottam. Most mennék vissza dolgozni Gyed-ről, és nagyon jó lenne egy olyan lehetőség, ahol nem kell 8 órát bent ülni egy munkahelyen (2 kisgyerekem van). Így jutott eszembe, hogy akár magánórát is adhatnék. A kérdésem ehhez kapcsolódik: ismertek olyan nyelvtanárt a környezetetekben, aki megél úgy, hogy csak magánórákat ad, nincs mellette főállása? Budapesten élek. Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 1. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Persze, meg lehet belőle élni, de sokat kell adni. Napi 8 órád így is meglesz... ;p
2013. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Nálunk (vidéken) 2000-2500Ft egy óra. Szerintem meglehet élni belőle bár nem árt ha vannak kapcsolatok, mert elég nehéz diákokat találni.

Az Én tanárom ugye tanít az iskolában+ nyelviskolában+ magánórákat is ad és nyavalyog, hogy nincs pénze...


Napi 3-4 diákkal azért lehet éldegélni, bár egy luxus.

De előny, hogy úgy osztod be az idődet ahogy akarod.

Egy kis matek: 2000Ft/óra 4diák/nap = 4óra (fele annyi mint a suliban) számoljunk egy hónapban 20 munkanapot-> akkor 20*4*2000=160000Ft Az nálunk vidéken egész jó fizunak számít.

2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el az adóvonzatát sem!
2013. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én is úgy számoltam, mint az utolsó válaszoló, a matematika alapján nem kérdés, jól lehetne keresni ezzel. Azért tettem mégis fel a kérdést, mert személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy valóban működik-e a gyakorlatban a dolog.

Nekem teljesen a nulláról kellene kezdeni, nincs ismertségem a diákok körében. Mondjuk az nem jó hír, ha valaki nyelviskola + magántanítványok után is sír, hogy nincs pénze. Én ha havi 100.000 Ft-ot meg tudnék keresni, úgy, hogy nem kell napi 8 órát ott ülnöm valahol + az utazás, nagyon boldog lennék.

2013. ápr. 1. 22:59
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, veszítenivalód nincs, max pár hónapig szépen várod, hogy jöjjenek a diákok.


Sajnos angol magántanárból Dunát lehet rekeszteni, pláne Pesten. Rengeteg angol tanár növendék pedig imád angol órát adni, mert jó pénz koli mellett.

2013. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés a részletekben rejlik.


Jó eséllyel le tudsz adni egy órát valamilyen szinten, de van módszered arra, hogy vevőket (angolul tanulni szeretőket akik ki tudnak fizetni egy órára 2000 Ft-ot hosszabb távon is)?


Ne csak a bevétel oldalát nézd, hanem a kiadási és adóvonzatát is. A tiszta bevételből talán a 65-70%-a marad adózás után, illetve lesznek egyéb költségeid is (hirdetni a szolgáltatásaidat ezerrel, tananyagokat és írószereket venni, ismerősöknek jutalékot adni ha hoznak kuncsaftot, etc).

2013. ápr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
*vevőket SZEREZZ.
2013. ápr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik ez a matekolás, hogy 80 óra X 2000 Ft az havi 160 nettó.


Heti 2-nél többet nem jár senki nyelvtanárhoz, de inkább a heti 1 a jellemző. Ahhoz hogy 80 órát megtarts, legalább 10, de inkább 15 különböző diák kell havonta, és ez úgy, hogy pár hónap alatt kicserélődik az egész. Na ez a nem könnyű része az egyenletnek!


Angolt (nyelveket) ma már mindenki tanít, sokan középfokú nyelvvizsgával is.

2013. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok, hogy sokan vagyunk, nem lesz elég diák. Ezért érdeklődtem, hogy ismertek-e valakit, aki ebből megél, vagy inkább orientálódjak másfelé.
2013. ápr. 2. 11:04
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Már a második ember írja a magánóra adóvonzatát. ÉBRESZTŐ, EL VAN TÖRÖLVE A MAGÁNÓRA ADÓZÁSA. LEGÁLISAN ADHATSZ OTTHON.


Persze fujjogjatok csak a kormányra, mert az trendi.

2013. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!