Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vajon melyik irányt válasszam?

Fradnay kérdése:

Vajon melyik irányt válasszam?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek.


Saját vállalkozásba kezdenék, kertes házak körüli munkák elvégzésével kapcsolatban, de nem tudom melyik érné meg jobban. Elborzaszt mennyi adóteher és szabályhegyek kötik a vállalkozókat. Az illegális módszer viszont veszélyes, hisz abból komoly bajom is lehet.

Vajon adjak számlát? Adózzak rendesen és akkor biztos, hogy hamar tönkremegyek?

Vagy tegyek a szabályokra és feketén csináljam a munkákat amíg meg nem szedem magam?


Szerintetek melyik éri meg jobban hosszú távon?


2013. ápr. 14. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Te milyen borzasztó adóterhekről beszélsz? Havi 50 ezret kell befizetni, ez olyan sok? Egy kanyival sem kell többet, amíg nem éreg el az évi 6 milliós árbevételt. Elárulok egy titkot. Egy átlag munkás ember havi 70-80 ezer adóterhet termel ki a munkájával, és kb ugyanennyit kap készhez. Ehhez képest mi az 50 ezer? Mennyit szeretnétek? 10-t? Vagy ne is kelljen fizetni? Nem értem.... Én is vállalkozó vagyok, de abszolutte nem esik nehezemre kicsengetni ezt az összeget. Ha neked ez sok, akkor nem kell vállalkozni. Egyébként sem muszáj mindenről számlát adni... Bár nem sok értelme van, úgy sem fogod elérni a 6 milliót, ha még annyira sem bízol magadban, hogy azt a havi 50 ezret kiperkáld...
2013. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért az hogy mennyi adót tud kitermelni az vállalkozástól is függ. A fenti esetben ha a havi 50 ezres adóterhet bele akarja kalkulálni az áraiba ami miatt teljesen versenyképtelen lesz a feketézőkkel. Márpedig ebben az esetben 99%-a feketén csinálja. Vagy te már láttál olyat, hogy valaki számlásan vágja le a füvet vagy hasogatja össze a fát a faluban a másik falubelinek?

Hiába akar becsületes lenni ez teljesen versenyképtelenné teszi a feketézőkkel szemben.

2013. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyent senki nem csinál... Magyarországon nincs igény ilyesmire.


Viszont várjunk csak. Most jut eszembe, hogy ez a kormány hozott valami olyan rendeletet, hogy leadózott jövedelemből (fizetésből), te már adómentesen foglalkoztathatsz bárkit az ilyen háztáji munkákra. Utána kellene olvasni. De valami ilyesmi volt a lényege, hogy az államnak semmi köze ahhoz, hogy te a nyugdíjadból, vagy a fizetésedből felfogadsz valakit, hogy kapálja fel a kerted.

2013. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!