Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Családi vállalkozásban dolgozo...

Szimpor kérdése:

Családi vállalkozásban dolgozom, felépítettem és most elveszik tőlem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pár éve családtagokkal belevágtunk egy kereskedelmi vállalkozásba (direkt nem konkretizálom). Nekem boltvezetési gyakorlatom volt, a másik két családtagomnak pénzügyi háttere és végzettsége. Úgy nézett ki kerek minden, a boltunk szárnyalt, hamarosan nyitottunk még egyet. Mindent saját kezűleg hoztam létre. A stand rendszert, az elszámolást, az adminisztrációt, az elszámolást, könyvelő, bank stb., mellette vittem egy műszakot az egyik boltban. Jeleztem, hogy túl sok ez így ha a pult mögött is állok, de nem egyeztek bele, hogy felvegyünk valakit. Két év elteltével az egyikük kezdett kiábrándulni az eladókból mert több lopás és visszaélés is történt, és szép lassan ezt a kiábrándultságot rám is rám vetítette és a munkakapcsolatunk feszült lett. Próbáltam beszélni vele erről, de elkezdett nem hinni nekem és az eladók felé is paranoid lett. Hiába próbáltam felhívni a figyelmét erre, nem értette miről beszélek... Aztán jött egy harmadik bolt és azt mondta, hogy felveszünk valakit aki segít a boltok vezetésében. Na ebből az lett, hogy én maradtam a pult mögött, az illető aki amúgy távoli rokon jobb fizetéssel és jobb körülményekkel mostanra tulajdonos lett (én is az voltam, de anyagi okok miatt már nem vagyok amit amúgy nem bánok!) és mindazt amit felépítettem magának tulajdonítja. Utóbb megkérdezte egy táblázatról amit anno én csináltam, hogy elmagyarázza e, hogyan kell kitölteni, vagy ismerem-e? Nagyon rosszul érzem magam ebben a helyzetben. Mit csináljak?? Maradjak és nyeljek mert amúgy a fizu egészen jó és a munkakört is szeretem, csak folyamatosan aláznak... Vagy menjek..?

2013. nov. 18. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát keserű az élet,egy jó tanulság! Többet ne közösködj senkivel,és mindent egyedül!így tudsz fejlődni,így nemfog sneki sem átbaszni....még bőven csinálhatod azt ,amit szeretsz,sztm lépj tovább,és csináld meg a saját üzleted.
2013. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad soha, senkivel közösködni.
2013. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Tehát a lényeg, rokonod ölte bele a pénzét és a tudást, te pedig a kétkezi munkádat, amit nem fizet meg eléggé!
2013. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as te valamit nagyon félreértettél.
2013. nov. 20. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha tied lett volna pénz, akkor lett volna tulajdon részed, ami viszont nincsen! Esetleg volt részed, de eladtad ez esetben a te hibád (miért adtad el?)...


"és mindazt amit felépítettem magának tulajdonítja."---ha neked nincs tulajdon részed, akkor értelemszerűen az ővé és nem a tied.

2013. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké lehet, hogy nem írtam le minden információt. Én nem adtam el a tulajdonrészemet, én egyszerűen csak papíron kikerültem a cég tulajdonosok köréből, aminek adózási és később nyugdíjazási okai vannak. A pénzem a cégben van az unokatestvérem kezelésében. És ahogyan írtam is, ez egy CSALÁDI vállalkozás, ne magadból induljál ki. Nem pusztán jogalapon mennek a dolgok, a testvéri kapcsolatunk jó. Én az emberi oldalára utaltam nem az anyagira...
2013. nov. 21. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez még rosszabb szitu, az üzletrészedet ingyen szerezték meg!


"Nagyon rosszul érzem magam ebben a helyzetben."

"Maradjak és nyeljek mert amúgy a fizu egészen jó és a munkakört is szeretem, csak folyamatosan aláznak... Vagy menjek..?"

VS

"Nem pusztán jogalapon mennek a dolgok, a testvéri kapcsolatunk jó. Én az emberi oldalára utaltam nem az anyagira..."


Elnézést, ha ezzel megsértelek (látom érzékeny lélek vagy), de amiket írsz ellentmondásosak!


A tisztázás végett, jó a kapcsolat vagy rossz és folyamatosan aláznak, vagy minden a legnagyobb rendben?

Anyagiakra vonatkozóan, illetve a cégbeli részedre is ellentmondásos dolgokat írsz, ezzel most nem is terhelném a fórumot...


Igen magamból indulok ki, szeretek tisztán látni, ismerve a részleteket mielőtt meghozom a végleges döntésem. Te ezt az elképzelést látom nem osztod, így fordulhat elő, hogy ingyen elszedik a céged, te pedig kiírod "Családi vállalkozásban dolgozom, felépítettem és most elveszik tőlem. Mit csináljak?" a kérdésed...

2013. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj teljesen félremagyaráztad az egész történetet!!!! :( Nyilván egy ilyen fórumon nem lehet minden részletet leírni, akkor egy kisregényt írhattam volna. Értem az álláspontodat ez nem érzékenység függő, de az ellentmondás amit te látsz csak a felületes megfigyelésedből adódik.

Kértelek, hogy ne üzleti szempontból gondolkozzál, mert ÉN NEM EGY CÉGET AKAROK VISSZAKAPNI!!!! Érthető ez?? Én a családtagommal való jó kapcsolatot akarom visszakapni! És nem ő vesz el tőlem mindent, hanem az a bizonyos új ember aki fel lett véve, de ezt valahogy észre sem vetted!!

A családtagom nem foglalkozik azzal hogy ki csinálja meg a dolgokat amíg meg vannak csinálva. Azt mondta a nézeteltéréseinket egymás között beszéljük meg. ERRE keresem a megoldást.

De köszi a jóindulatodat és a választ...

2013. nov. 22. 08:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha eladnád a történeted megfilmesítésének jogait, többé nem lennének anyagi problémáid.
2013. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!