Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját cégemet már nem tudom...

Saját cégemet már nem tudom fenntartani. Eladni érdemes inkább, vagy megszüntetni? Melyik a biztonságosabb és költséghatékonyabb? Mik a következményei, ha nem "foglalkozom" tovább vele (könyvelés, bevallás)?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nincs főállásod és a cégben ügyvezető vagy akkor járulékkötelezettséged lehet. Ha nem nyújtod be a havi bevallásokat akkor azért is büntethetnek. Bezárni akkor lehet ha nincs a NAV felé tartozásod, eladni is ilyenkor érdemes. Bezárás 1 év procedúra, elég sok dolgot kell csinálni. Cég átadás 1 óra, pár papír aláírása. Ha rossz helyre adód oda akkor számlagyárat csinálnak belőle, abban az esetben, ha tartozással adtad át akkor még téged is felelősségre vonhatnak. Cégért akkor fizetnek ha van telephely árukészlet, autó, kiürült adósságmentes céget átvenni szoktak az ügyvédi díj fejében, amennyiben a cég nyereséges volt. Veszteséges céget általában számlagyárnak vesznek át, az mese, hogy nyereség leírása miatt keresnek veszteséges céget.
2014. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Javítanám az elözőt, tavaly júliustól már nem lehet eladni. Nekem egyik ügyfelem Ausztráliában kapott munkát és eladata cégét.

4 héten belül levél, majd egy héten belül be kellett mennie,az elmúlt 6 év összes számlájával, kivonatával stb. Rásütötték, hogy számlagyáros, évi 5 milliós forgalommal. Nevetséges.

Hál' istennek rámhallgatott és ügyvédet küldött maga helyett. Az meg felmosta 3 óra alatt a navosokkal a padlót.

Bár a nav nem nyugodott bele, most vagyonosodási vizsgálatott indítottak ellen, "bejelentés" alapján.

Nevetséges.

Altatni tudod a céged, ebben a könyvelőd segít.

2014. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!