Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elég csak egy tanfolyam ahhoz...

Elég csak egy tanfolyam ahhoz hogy saját vállalkozásba kezdjek?

Figyelt kérdés
Cukrászatra gondolok. Ahhoz hogy cukrászdát nyissak, elég ha egy cukrászi tanfolyamot elvégzek? Végülis kapok diplomát...

2014. jan. 10. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ahhoz, hogy cukrászdát niyss, pénz kell, nem végzettség. Nem feltétel, hogy a tulajnak végzettsége legyen.

De ilyen tudással el nem tudom képzelni, hogyan irányítanál egy vállalkozást.

2014. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elégnek elég, ha pénz már rendelkezésedre áll.
2014. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincsen tapasztalatod a gazdasági életben ( és a cukrászatban ) , akkor ebből inkább bukta lesz.
2014. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"cukrászi tanfolyamot elvégzek? Végülis kapok diplomát..."

Diploma??? Milyen diploma? Max szakma.. Te inkább ne nyiss cukrászdát, bár ahogy elnézem nem is nagyon tudsz, mivel pénzed sincs egy ilyen beruházásra.. Nem kell semmi ahhoz, hogy vállalkozz csak pénz. Ész viszont nem árt, aminek úgy látom te nem vagy birtokában!

2014. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jujj, bocsánat hogy feltettem egy kérdést! 15 vagyok amúgy, és arra gondoltam hogy ha 18 leszek elvégzek egy tanfolyamot, kapok egy diplomát, dolgozhatok cukrászként. És hogy ez így szakmai szempontokból elég-e? Hogy lesz-e pénzem arra hogy nyissak egyet, az még a jövő zenéje hisz nem dolgozom. De nem hiszem hogy azért mert nem tudok valamit, és megkérdem, rögtön oltogatni kéne..
2014. jan. 10. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
De pont ezt mondom, hogy nem diplomát kapsz!! Hanem egy szakmát, egy oklevelet mint az érettséginél. De ez nem diploma, hanem sima szakmai végzettség! Egyébként ahhoz, hogy nyiss egy cukrászatot nem kell semmi, bár nem árt ha értesz is hozzá valamennyire. De azt mindenképp fel kell mérni, hogy lenne-e rá igény a térségbe. Ha nincs ott cukrászda akkor nem véletlen nincs! Egyébként nem feltétlen kell cukrászatot nyitni, először indulj el egyéni vállalkozóként, majd ha már annyi a megbízás hogy nem bírod, meg nagyobb az igény majd akkor gondolkodj el egy cukrászda nyitásán! De csak így hipp-hopp ne nyiss cukrászdát mert mindenképp bukó lenne! Alapból kell legalább 2-3 millió forint tőke, és a havi üzemeltetés (bérleti díj, anyag, alkalmazott) legalább!!! fél millió Ft!
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2014. jan. 11. 21:44
 8/9 ameoland válasza:

bőven több a kifizetni való,mint a fent említett kommentben.

~egy cukrász tanuló

2014. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Például? :)
2014. jan. 12. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!