Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedély kell, és...

Milyen engedély kell, és milyen végzettség ehhez?

Figyelt kérdés
Állandóan változó helyeken árusítanék, (művház stb) pár órára. Kb olyan mint a piac, kipakolnék 2-3 órára és úgy. Ajándék tárgyak, egyéb olcsó dolgokat. Vállalkozói engedélyen kívül kell e kereskedelmi végzettség? Mert ez nem minősülne állandó boltnak, de mozgóboltnak sem.
2014. jan. 16. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanúgy kereskedelmi tevékenység, de egyéb kategóriás üzleten kívüli értékesítés.


4799 - Egyéb nem bolti, piaci kiskereskedelem


Mivel nem üzlethelyiségben végzed, nem kötött képesítéshez sem, mint a szintén 479-es internetes kereskedelem esetén sem.


A mozgó árusításhoz általában a piac üzemeltető, vagy a helyi önkormányzatok engedélye is szükséges, az meg rajtuk múlik megadják e vagy sem.

2014. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem kell online pénztárgép stb. Elég a nyugta. Attól még piacnak minősül hogy épp fedett helyen árulok de csak pár órára aztán megyek tovább.
2014. jan. 16. 15:10
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Azt a Navtól érdemes megkérdezni.

Nekünk idén nyáron, a rendezvényes árusításnál elég volt a nyugtatömb.

2014. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Később viszont nem lesz elég. Ha vállalkozó leszel, kelleni fog az online pénztárgép.
2014. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha vállalkozó leszel sem kell pénztárgép, semmilyen. Az CSAK üzletben folytatott tevékenységhez kell!!!
2014. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem éppen.
2014. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozóként akarom csinálni, de nem lesz boltom. Egy autó amibe pakolok és piacolok, vagy épp kibérelek az önkormányzattól pár órára művházat stb. Hozzánk is jrnak ilyen árusok, gépet még nem láttam náluk.
2014. jan. 16. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem láttál, mert nem kell gép. Nekünk van, volt üzletünk, ott kell a pénztárgép, ha fesztiválra megyünk akkor eddig sem kellett, ezután sem fog!

Bár mi a régit még használhatjuk 2015-ig nyugtaadás helyett, így fogjuk is ,mert egyszerűbb.

2014. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De elvileg piachoz kereskedelmi végzettség sem kell, én így hallottam de mindenki másképp tudja.
2014. jan. 16. 17:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az üzletihez sem kellett, mert olyan termékkört árusítunk. 2010 óta sok mindenhez NEM KELL.
2014. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!