Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyi időt...

Szerintetek mennyi időt érdemes várni arra, hogy beinduljon egy kozmetika? (többi lent)

Figyelt kérdés
4 hónapja dolgozom kozmetikusként.ez lesz az 5. hónap.Eddig az összes hónapom mínuszos volt.87 ezer ft-ot kell kitermelnem ha törik ha szakad és akkor vagyok 0-án.Vállalkozó vagyok.Nem túl központi helyen van a kozmetikám.Hiába vagyok nagyon jó a szakmában,alig találnak be a vendégek.Havonta eddig olyan 40-50000ft volt a bevételem.Február 80000 volt(majdnem annyi,hogy 0-án legyek)Meddig várjak,hogy hátha beindul? A szüleim segítenek ki,de ők sem bírják sokáig.
2014. márc. 4. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

dettó, csak masszőrként. Kell csinálni mellette mást, eladni, mellékállást keresni, stb. Amúgy statisztika szerint örülhet az ember, ha az első évben +os lesz, de akkor se kell meglepődni ha mínuszos.


Amúgy hirdeted magad, vagy csak várd hogy beessen valaki az utcáról? Nálunk (9ker) a kozmetikus indulás első hónapjában 200e-et vitt haza tisztán, annyi vendége volt, most is 3 napot dolgozik a héten, és napi 6-7 vendége van. (bezzeg masszázsra bsznak jönni, volt 12 vendégem eddig :( )


Kitartás!

2014. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Altalanosan elmondhato, hogy 2-3 ev mire elkezd porogni az uzlet.
2014. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Wow...az nem semmi...200ezer.Igen hirdetem magam,de nem igazán jönnek.Szórólapra sem reagálnak.Mondjuk nem a kezükbe nyomtam,hanem csak bedobáltam őket.Gondolom ők meg továbbították a kukába.A Rózsadombon vagyok egy családi házban.Gondolkodtam,hogy inkább a belvárosban kéne szerencsét próbálnom,de ott is elölről kezdeném és félek.Nálunk a masszőrnek már elég jól megy,de ő sem csak ott dolgozik,hanem még több más helyen.Néztem mellék állást,de nem tudom,hogy mit.Mert ugye a kozmetikában is bent kell lennem.Szóval olyan mellékállás kéne,ahol ugrálhatok.Olyan meg elég nagy ritkaság.Gőzöm sincs.Most eléggé tanácstalan vagyok.Mennék szívesen házhoz is kozmetikuskodni,csak kicsit necces a hurcolkodás,meg kéne egy hordozható ágy is.Ajjj....kétségbe vagyok esve :( Kitartás Neked is!

Második válaszoló!Igen,én is ezt hallottam,hogy kb 2 év minimum :( csak az rohadt sok idő.

2014. márc. 4. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
mire fizetsz 87 ezret?
2014. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
50000 KATA,7000könyvelő,30000bérletidíj
2014. márc. 4. 21:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én eléggé alternatív válaszokat szoktam adni. Sok embernek nem szokott tetszeni, amikor elmondjuk a véleményünket mielőtt valaki vállalkozna. Te sajnos már megtapasztaltad, hogy hiába dolgozol, vagy dolgoznál, nem erre fizet egy vállalkozás. – Sőt még te fizetsz. Némelyiknél bizony évekig is eltarthat mire nyereséget termel. –Ezért aki most lépne erre az útra az fontolja meg, hogy a vállalkozásban a legnagyobb tőke nem ötlet és a pénz, hanem a vevő! Előre ki kell dolgozni, hogy hogyan áll össze a vevő kör. - Itt most utólag tesszük ezt, de ne add fel.


Én annak idején még alkalmazottként, veszteséges üzleteket tettem nyereségessé, ezek akár évekig is vegetálhattak, 3-5 hónapra volt szükség a vevők számának és a forgalom többszörözéshez. – Onnantól, hogy egy-egy ilyen projektbe belekezdtem. –De ezt tudatosan kell csinálni.

Nem értek a te ágazatodhoz, de úgy gondolom ez egy bizalmi munka. Az emberek testén, bőrén látszik a munkád eredménye, fizikailag közel kell, hogy engedjenek.

Ergo esetleg hiába megy el naponta ötször előtted, egy ismerősi ajánlás alapján, olyat fog választani akiben már az egyik ismerőse megbízik, még akkor is ha drágább.

A vásárlói ajánlók általában mindig pozícionáltan ajánlanak, tehát akkor ajánl téged amikor arra valakinek szüksége van és nem kergeti naponta egy szócsővel az ismerőseit.

Az én ágazatomban átlagosan olyan 5 év szokott eltelni egy ajánlásig, napi cikkeknél ez néhány hét, úgy gondolom nálad néhány hónap. –Egy szép lassú folyamat.


Nem kell, hogy higgyél nekem, nem lehet egy ilyen oldalon senki hiteles, de szeretnék azért egy kis bogarat tenni a füledbe.. –Nem indul be magától a vállalkozásod, csak nagyon-nagyon hosszú idő alatt és pont az a gond, hogy ezt a legtöbben általában nem tudják kivárni.

Ez az amit nem tudnak az emberek, hogy ez nem egy véletlen dolog. Látják, hogy ott egy kozmetikus, de van akinek már van, van aki nem tudja, hogy szüksége lenne rá, van aki bizonytalan és van aki bizalmatlan.

Ez az egész arról szól, hogy valahogy tudatnod kell az emberekkel milyen előnyük származik abból, ha kozmetikushoz járnak, azon belül mi az amit te nyújtasz nekik.

Tehát Nem csak Horváth Krisztina kozmetikus. Hanem.. –A válasz nálad van. Nem kozmetikázód az embereket.. Na.. :) Hanem : Magabiztosabbak lesznek mert .. Úgy fogja érezni, hogy megnő a kisugárzása mert .. Egészségesebb lesz a bőre mert .. Jobban fogja magát a bőrében érezni mert … Nem az én szakmám, én mondjam meg ?

Azt hirdesd amire az embereknek szüksége van és amit meg is tudsz adni. Ne azt, hogy 10-18 ig nyitva, mit tudom én milyen illóolajos arcpakolás nem tudom mi.


Hirdetni - hirdetni, ha van rá lehetőséged és a meglévő ügyfeleket elégedetté tenni. A szórólap hatékonysága a te ágazatodban szerintem 1-2% és ennek újabb 20%-ánál számíthatsz arra, hogy törzsvendéged is lesz. Ez egy nagyon nagy szám, de ha tudod, ez előrekalkulálható.


Egy-két bizalom építő technikáról pedig szerintem írok privátot.


Egyébként olyan rosszul nem áll a szénád, a gond csak az, hogy nincs időd felépíteni a vállalkozást. Ám ez egy vállalkozás, itt fel kell építened egy eredményt ami majd fizet, bizony néha sok ezer órát bele kell abba tennünk, hogy mások azt hihessék, hogy néhány óra alatt rengeteget keresünk mosolyogva.

2014. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!