Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelőként biogazdaság...

Őstermelőként biogazdaság létrehozása, hogyan?

Figyelt kérdés
Őstermelő vagyok, segítségre lenne szükségem. 4000m2-es területről lenne szó. Első lèpések, pályázatok stb?
2014. ápr. 19. 15:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Szüleimtől van a terület és az őstermelőit is ők csináltatták nekem. De ők már idősek, nem foglalkoznak ilyesmivel, engem viszont érdekelne. Van egy nagy ház is ebben a területben. 22nő
2014. ápr. 19. 15:41
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Kérdezd meg Ángyán Józsefet. Kishantost is ő kezdte. Igaz, most éppen a földmutyis gazdák beszántják a területüket.

De egy bio gazdaság létrehozása és működtetése nagyon sok pénzbe kerül.

2014. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

4000 nm-en bőven elég a megélhetési kertészkedéshez. 2-3000 nm fólia, évi 3 vetemény (pl zöldhagyma/saláta/retek, aztán paprika/paradicsom/uborka, zárásnak az első 3 valamelyike). Elballagsz Kiskundorozsma környékére, Bordány, Üllés, Ruzs, stb tanulmányi kirándulásra. A bio kertészkedést gyorsan felejtsd el. Egyrészt nem fog menni, másrészt ha menne sem fizetik meg. Vannak biológiai módszerek a kártevők ellen, azzal sok permetezést meg lehet úszni, de a teljes bio minősítésnek annyira szigorúak a feltételei, hogy úgy sem tudod teljesíteni. Pl 5 km-e körzetben nem használhatnak vegyszert, szerintem már itt bukik a mutatvány...


Ángyán ügyét meg ne keverjük ide, meg van annak az ügynek a maga háttere. Nem mindig az az igazság, amit a közvélemény annak vél.

2014. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!