Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fizetésképtelen lettem, mit...

Fizetésképtelen lettem, mit tegyek? A többit lejjebb.

Figyelt kérdés

Van egy építőipari vállalkozásom, ami lassan fizetésképtelenné válik. A cég jelenleg alszik, munka nincs viszont költségek sem nagyon, kivéve, hogy egyéb forrásokból próbáljuk a tartozásokat kiegyenlíteni.

Két boltnak tartozunk cirka 200 ezerrel, és ami fontosabb az APEH-nek 600 ezerrel. A házipénztárban pedig csak mindössze 150 ezer van.

Tagi kölcsönt adni nem tudok.

Mit tegyek?

Az APEH-tartozás csökkentésére, kamatok elengedésére nincs lehetőség?

A céget már nem szeretném folytatni, az építőipar haldoklása miatt, kiszállni belőle azonban nem tudom, hogyan lehetne, hiszen tartozással végelszámolást nem kérhetek tartozással.

Mit lehet tenni, ha csődbe jutottam?


2010. jan. 5. 23:56
 1/4 A kérdező kommentje:
A cégforma Kft., Mindkét tag 50-50%-os tulaj, és 500.000 HUF a törzstőke.
2010. jan. 6. 00:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Az apehtől részletfizetést kérsz, amit ha jó nyomós indokkal alátámasztasz, akkor megadják, különben nem. Hitelt nem tudsz felvenni, mert a pénzintézetek nem adnak apeh tartozás miatt hitelt. Ha nem jön be a részletfizetés, akkor, tudsz felvenni szabad felhasználású jelzáloghitelt. A cégnek pedig csődöt kell jelentenie, majd hivatalból törlést kell kérni, azaz felszámolást. Végrehajtás már van a cégen?
2010. jan. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

NIncs még végrehajtás, mert próbálom mindenfelé kisebb részletekben fizetni, eddig egy ügyvédi felszólítást kaptam csak az egyik bolttól ahol még mindig van tartozásom, de mivel részletekben törlesztek, végül nem lett belőle semmi.

Én is gondoltam már arra, hogy az Apeh-től is kérek részletfizetést, de

1. Ha jól tudom, csak 10 hónapot szoktak adni, és én akkora részletekben nem tudok fizetni,

2. technikailag sem értem, hogyan lehene, ha a tartozás többszöröse a házipénztárban lévő pénznek? (bankszámla nullás)

2010. jan. 6. 00:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a cég nem működik, kérd a felszámolását. Ha nem akarod folytatni minden egyes hónap súlyos százezreket ró a nyakadba.


Hozzáteszem, nem jársz olyan rosszul egy felszámolással. A hitelezői igények ha térülnek térülnek, ha nem, akkor nem. Ha tényleg a gazdasági folyamatok és nem a tudatosan rossz cégirányítás vitte csődbe a céget, akkor ez van. Akire futja futja, akire nem, annak nem.


Ne húzd tovább!


Csak "jó hírként", egyik ismerősöm 12 millió forintos adótartozással számoltatta fel a cégét, amely ráadásul nem is kft, hanem betéti társaság volt, így személyes felelőssége is volt. Az APEH a tartozást egy adósságkezelőnek értékesítette, akivel most megegyezett, hogy a teljes tartozás hatodát, azaz kettőmillió forintot kell befizetni, ezt tíz hónap alatt...

2010. jan. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!