Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szabadtartásos sertéstenyészté...

Szabadtartásos sertéstenyésztéssel megéri foglalkozni?

Figyelt kérdés

Falun lakunk és van egy 40 m2 -es kertünk és gondoltam ha bekeríteném villanypásztorral meg vadhálóval és kb. 15 malacot vennék áprilisban és tartanám őket novemberig akkor lenne valami haszon belőle?

Valami tetőszerű építményt csinálnék egyszerűt, hogy az eső és széltől védve lennének, meg alatta lenne az önetető és itató berendezés.

Mennyi lenne a haszon mondjuk egy 130 kg - os disznó esetében?


2014. szept. 14. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha falunk laksz, akkor kérdezd meg a sertéstartó gazdákat? De hol hallottál szabadtartásos sertéshízlalásról?
2014. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy értem pontosan, ahogyan elmondtam bekerítve és nem szabadon magukra hagyva.

szabadtartás - kint a szabadban tartva

2014. szept. 14. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Sertést így nem lehet tartani., és főleg soha nem lenne belőlük 130 kilós, mert lemozognák, amit esznek.

De ha ólban tartanád őket, akkor sem lenne rajtuk hasznod.

A szomszédom éveken keresztül hizlalt disznókat, és ismerősöknek adta el fél vagy negyeddisznóként.

A kukoricát, krumplit a saját földjén termelte meg. Nem számolta a megtermelt takarmány árát, a munkáját és csak annyi haszna volt, hogy az apránként kiadott pénze egyszerre jött meg.

De két éve már felhagyott vele, mert csak ráfizetett.

2014. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit: az Önkormányzatok mindenütt szabályozzák az állattartást. Ennek előbb nézz utána, mert komoly bírságot szabhatnak ki.

A másik dolog: ha nem tartod tisztán a disznókat, a trágyát nem tárolod megfelelően, a környékbeliek feljelenthetnek az állandó bűz és a sok légy miatt.

2014. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem dolgoknak és haszonnak és nem kezdek bele.
2014. szept. 16. 17:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!