Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyedi pálinka név ötletek?

MuSky kérdése:

Egyedi pálinka név ötletek?

Figyelt kérdés

Egyedi, egyszavas, rövid (maximum 8 betűs), modern, könnyen felismerhető, figyelemfelkeltő, meggyőző fantázianevet keresek.


van valakinek ötlete ?



2015. febr. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Men in black...

M.I.B

Meg.Iszod.B@sdmeg.

:D

2015. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon vicces xd


esetleg lehetne a Csitár (ott főzik) is a márkanév része.


pl csípős csitár, vagy csitári fokos, Old Csitar, ilyesmik csak jobb ötletek.

(tudom ezek sablonosak, meg bugyuták, csak egy kis kiindulási alap)

2015. febr. 3. 13:15
 3/5 anonim válasza:
56%

Magán véleményem szerint, a pálinka egy komoly ital, sőt mondhatni folyékony tradíció. Szerintem ehhez mérten komoly név illik hozzá. Akár a készítő család neve, lsd.: Bolyhos, semmi extra mégis közkedvelt. Vagy egyszerűen a település, környezetében valami híresség (nem vagyok azon a környéken jártas, nem tudok példát mondani), utána közvetlenül a típus megnevezés (miféle gyümölcsöt zártak palackba). Én nem hiszem, hogy vásárolnék olyan pálinkát, aminek a neve nem tükrözné az ital komolyságát. Ez volna az igazi pálinka palackozásról a véleményem. Amennyiben a szeszes ital, "kommersz" piacra szánod, akkor jöhetnek a frappáns, figyelemfelkeltő, pajkos nevek, de itt többnyire úgyis az árat nézik.


Elsődlegesen, nem a névvel operálnék, hanem a címke stílusával, szép igényes grafikák, betűtípus, harmonizáló, de felkiáltó színek. Nem vennék olyan alkoholt, aminek az üvege és címkéje nem igényes, hiszen akkor jogosan feltételezem, a gyártási folyamatban is hiányzott az igényesség. Igényesség alatt, nem a csiricsárét értek, hanem stílusosságot, legyen egy karaktere az üvegnek. Hátuljára rövid ajánlás, egy-két szép szó a vásárlóhoz, és gondolat az italról.


Remélem segítettem.

2015. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy dolgot még kifelejtettem, az "OLD CSITÁR" pedig egyenesen borzasztó, pálinka magyar nemzeti ital, lehetőleg magyar neve legyen, hiszen a Johnnie Walker sem sétáló jános, és nem is kell annak lennie, mindenki őrizze a saját tradícióját!
2015. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A feng shui lelke vagy Az adó 1%-a,extrém zsirfeka
2015. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!