Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft egyik tagja egy külföldi...

Sinkai1967 kérdése:

Kft egyik tagja egy külföldi cég, másik tagja egy maganszemely, mit tortenik aa külföldi cég jogutód nélküli megszünése esetén?

Figyelt kérdés

visszaszáll automatikusan az üzletrész a kft-re?

hogyan módosítható a cégjegyzék, azaz hogyan törölheto´a megszunt tag, mi szükséges hozzá?



#üzletrész #korlátolt felelősségű társaság #külföldi cég tag #jogutód nélküli megszünés
2015. márc. 11. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egy cég megszűnik, akkor annak vagyonát a tulajdonosok között felosztják, tehát a Kft üzletrész a külföldi cég extulajdonksaihoz kerül.
2015. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem a kft szunik meg hanem a kulfoldi tag,

a kft nem kivan megszunni!

itt valami olyat halottam hogy az uzletresz visszaszall a kft-re amit egy meghatarozott idon belul ertekesiteni kell, hol lehet ennek pontosan utannanezni?

2015. márc. 12. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy a Kft szűnik meg.
2015. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

es ha jogutod nelkul szunik meg


hol talalom ezt meg irott formaban?

2015. márc. 14. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ezt írtam, felosztják a vagyont a tulajdonosok között.

Azt nem tudom erről írott infót, külföldi cégről lévén szó.

2015. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

csak mert máshol pont egészen mást ír valaki

jó lenne egy törvényi hely ahol tudok tájékozódni


Ha jogutód nélkül szűnt meg a külföldi cég(gondolom igen), akkor a magyar törvények szerint kell eljárni: az üzletrésze visszaszáll a magyar Kft saját tulajdonába, amit meghatározott időn belül értékesíteni kell.

2015. márc. 15. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!