Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti mit csinálnátok, ha lenne...

Ti mit csinálnátok, ha lenne kb 120 millió forintos vagyonotok és havi 2-2,5 milliós fizetésetek?

Figyelt kérdés
Mibe fektetnétek a pénzeteket?

2015. ápr. 9. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Vennék ingatlanokat (70% üzlethelyiség, 30% lakás), kiadnám őket.

Befektetési alapokat vásárolnék, rövid és középlejáratra 1-5 év. Államkötvényeket, ugyanennyi időre.

2-3 bankszámlán lenne a vagyonom, 2-3 különböző banknál. Egy részét 10%-át mondjuk lekötném 6-12 hónapokra.


Nekem nincs ekkora vagyonom, még fél millióm sincs... de a diverzifikációt nagyon fontosnak tartom.

2015. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a tőzsdei diverzifikáció hülyeség? Nagy összeggel sok blue chipnek is lehet magas hozama, nem?
2015. ápr. 9. 14:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, de mi van, ha buksz rajta? Amiket én leírtam minimális a kockázata... De ez én vagyok, nem szeretek annyira kockáztatni. (talán ezért nem is vagyok milliomos :-) )

Még a blue chipek is eshetnek akkorát (akár egy kormányzati bejelentés hatására), hogy futsz a pénzed után. Viszont ugye emelkedhetnek is, akkor viszont degeszre keresed magad... Sokan szeretnek befektetni harmadik világbeli papírokba is (Afrika pl.), ki tudja... lehet, hogy bejön. Én speciel félek ezektől.

2015. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

A vagyonunk kabe ennyi, meg a jovedelmunk is.


Semmi kulonoset nem csinalunk. Elunk. Van egy ingatlanhitelunk, azt fizetjuk. Nehany ev mulva ki lesz fizetve, aztan meglatjuk.

2015. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Egy jó paprikás krumplit csinálnék.

Amúgy nyitnék egy kocsmát, divatos szóval pábbot.

2015. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ETF-ekbe. Erősen diverzifikálva ország, deviza, eszköz, szektor stb. szerint. Ez azt is jelenti, hogy több pénzintézetnél, több országban, többféle devizában.
2015. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
A Gyakorikerdesek.hu-n kérnék befektetési tanácsokat VAGY abba a területbe fektetném amivel ezt a vagyont és fizetést elértem.
2015. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Azt csinálnám vele, mint most is. Befektetési alapba raknám, illetve további földet vennék a gazdasági bérelt területeiből.
2015. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
A karcagi marcsikara biznam!
2015. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

Elinnám, meg elkrváznám az egészet, és utána a neten sajnáltatnám magam,hogy mekkora vagyonom volt, de elúszott.


Avagy a neten menőznék, hogy mekkora vagyonom van. És noname emberektől kérdezgetném, hogy mit csinálnának ennyi pénzzel!

2015. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!