Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik, hogy egy üzletlánc...

Létezik, hogy egy üzletlánc egyik boltja drágább, mert jobb helyen van, mint egy kevésbé forgalmas, de ugyanolyan nevű bolt?

Figyelt kérdés

Szeretem a Reált, mert jó árak vannak, de most nyílt egy új a városomban a vasútállomásnál, ami nagyon forgalmas környék, és itt mintha minden drágább lenne.

Hozzá kell tenni, hogy másik Reál üzletben nem jártam az utóbbi hetekbe, lehet, hogy most ott is minden drágább, vagy szoktak ilyet csinálni, hogy a belvárosban ugyanannak az üzletláncnak ugyanaz a terméke drágább?


2015. aug. 3. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez teljesen bevett szokás szinte minden láncnál, hogy az árak különböznek illetve a választék és az akciók is boltonként vagy régiónként.


A Tesco tavaly egységesítette az árait és az akcióit, még hirdették is, hogy mostmár a kis és nagyboltjaikban is minden ugyan az.

2015. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a Reál franchise rendszerben működik, abból is csak a gyengébb fajta. Vagyis csak a nevük a Reál, használhatja ezt a nevet, és vásárolhat ugyanazoktól a beszállítóktól, de általában egy-egy üzlet külön cég. Cserébe van néhány kötelezettség, pl. akciókat akciós áron kell adni, de egyébként az árképzés teljesen szabad.

Viszont ahogy az első írja, egységes cégnél is bőven előfordulhat árkülönbség. Ez a piacgazdaság.

2015. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ennek nem örülök, azt hittem, ha ugyanaz a név, akkor ugyanazt a minőséget takarja, meg ugyanazokat az árakat.

Akkor mik ezek a sztereotípiák, hogy "nem járok Coopba, mert a Coop drága"?

Miért jó így csatlakozni egy hálózathoz, ha egyébként önálló vállalkozás? Úgy gondolják, hogy ha Csöpi ABC lenne kiírva, akkor kevesebben mennének be, mint egy Reálba?

2015. aug. 3. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"Akkor mik ezek a sztereotípiák, hogy "nem járok Coopba, mert a Coop drága"?"

Általában tényleg drágább, a CBA is, a Reál is, mint mondjuk egy Tesco. Ez már csak a franchise miatt is így van (+1 résztvevő!), hiszen így pl. a CBA-nak és az adott vállalkozásnak is hasznot kell termeljen a kereskedés, míg mondjuk egy Tesco esetében csak a Tesconak kell haszon. (És a Tesco a költséghatékonyság miatt még alacsonyabb árakon is magasabb hasznot tud csinálni.)


"Miért jó így csatlakozni egy hálózathoz, ha egyébként önálló vállalkozás? Úgy gondolják, hogy ha Csöpi ABC lenne kiírva, akkor kevesebben mennének be, mint egy Reálba?"

Ez az egyik ok, az egységes arculat. A másik ok, hogy pl. a CBA-nak vagy egy beszállítói köre, az adott üzlet a termékek nagy részét a CBA-tól veszi meg, CBA-s teherautókkal viszik. Ez nagy könnyebbséget jelent, hiszen kis üzletek nem szerződnek közvetlenül a gyártókkal, mert kis tételben nem éri meg, így legfeljebb nagykerekben vásárolhatnának, ami viszont szintén kedvezőtlenebb. Így meg viszonylag jó áron tudnak vásárolni (de még mindig nem olyan jó áron, mint a Tesco, hiszen a CBA is réteszi a maga hasznát, ahogy az elején írtam).

2015. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is Tescoba járok egyébként, mert úgy gondolom (gondoltam?), hogy olcsóbban kijövök, de a dívány most csinált egy bevásárlós tesztet, ahol ugyanazokat a termékeket (mindenhol a saját másrkásat, ha jól emlékszem) vette meg, persze arányosította az árakat, tehát ha egyik helyen 9 decis a tej, a másik helyen 1 l, akkor átszámolta, hogy a 9 dl-esből mennyi lenne az 1 l.

És meglepődtem, a Tesco lett a legdrágább.

Megpróbálhatom megkeresni, ha érdekel.

2015. aug. 3. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
A sajátmárkás termékeknél ez egy kis csúsztatás, azt kellene összehasonlítani, hogy egy átlagos bevásárlás, pontosan ugyanazokat a termékeket megvásárolva, hol mennyibe kerül. Ettől függetlenül általában szeretem a sajátmárkás cuccokat, szóval érdekelne a cikk.
2015. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Most nem írom le a nevét, én hol vásárlok, de ahol lakom van ilyen, és anyáméknál is. Autóval 15 perc.

Egy bevásárlás 10-12 ezer ft különbség van.

Mivel a benzin költség bőven ez alatt van, így megéri elautókázni.

2015. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


legolcsóbb a Penny, legdrágább a Tesco..

Csakhogy nálunk, Debrecenben a Penny nagyon közel van a menekülttáborhoz, és már nem szeretünk oda járni.

A helyi médiában nyilatkozták az eladók, hogy lopnak a menekültek, és eddig a bevásárlókocsi lehajtható részére tettem a táskám, hogy ne legyen a vállamon, de bevallom, mikor legutóbb ott voltunk, inkább visszavettem a vállamra. Meg fura mód az üres sorban épp oda jöttek, ahol mi nézelődtünk, pont ugyanaz kellett nekik, így inkább eljöttem, és később visszamentem. Szóval nálam a Penny kilőve.

2015. aug. 4. 08:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez kb. attól függ ki szponzorálja a "felmérést". BÁRMIKOR BÁRMELYIK áruházláncról kimutatom neked, hogy ők a legdrágábbak, ha én válogathatom a termékeket önkényesen... Szerencsére a felmérések nem így működnek.


Pl. itt:

[link]


A 3 legolcsóbb:

Spar, Auchan és Tesco, míg a Penny a középmezőnyben kullog.


Amit te belinkeltél az csak a SAJÁT MÁRKÁRA koncentrál, ami egy torz kép, lévén se nem az azonos márkákat / minőséget, se nem a "first price" termékeket hasonlítják össze. Hanem kb. random, semmi értelme.

2015. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de ha ismered ezt az oldalt, akkor láthatod, hogy gyakran csinálnak termékteszteket, azok jellemzőbbek, mint a boltok összehasonlítása.


Én elég kritikus vagyok, de nem hiszem, hogy ezeket bárki szponzorálja. Nekem teljesen hihető, amiket leírnak.

Vannak képek, ha ételről van szó, minden márka ugyanolyan sima tányéron van, persze csomagolás nélkül, az emberek véleményezik, elég hosszan szoktak írni 1-1- dologról.

De nem csak ételeket tesztelnek, túró rudin túl volt már mosószer, naptej, zacskós leves, stb. stb.

Persze megértem, hogy ma már minden mögött a rejtett dolgot, az átverést keressük, de én nekik elhiszem, hogy ezek igazi, őszinte tesztek. Nem is kapnak amúgy nagy hírverést, ha valóban szponzorálná valaki, sokkal nagyobb reklámot kapnának.

Ma már az is bekerül a Fókuszba, hogy Mici néni kinézett az ablakon, így szerintem egy teszt-nek tűnő reklámot is simán betennének, legalább az embereknek lenne min csámcsogni.

2015. aug. 5. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!