Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alkalmazottként milyen vállalk...

Alkalmazottként milyen vállalkozási módot válasszak?

Figyelt kérdés
Alkalmazott vagyok egy vállalatnál, de szeretném privátban számitógépeket javitani, karbantartani, menedzselni cégeknek. Az összes cég számlát kér, ezért gondolom vagy vállalkozó lennék vagy Bt. kéne alapitani. Havi 50-300 ezer forintnyit számláznék, viszont mindenképpen a mostani cégemnél alkalmazásban maradnék, amig be nem indul annyira a dolog, hogy megéljek belőle. Milyen vállalkozási formát válasszak? Ha pl kiszámlázok 50.000 ft-ot, abból mennyi marad az enyém? Szabadon elkölthetem, vagy csak meghatározott dolgokra? Minél hamarabb szeretnék belevágni, mert már konkrét munkák várnak elvégzésre, egyetlen megkötés, hogy számlaképes legyek. Milyen gyorsan zajlik le egy ilyen folyamat?
2015. okt. 8. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Katásként jobban jársz. Havi 25e-+könyvelő, azt kalap kabát. Cégnek évente 1 milláig számlázhatsz, évi 6 milliós határig meg nem kell mást fizetned.
2015. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A 25+könyvelő egészen pontosan mit jelent? 25 ezret fizetek az államnak valamilyen jogcimen, plusz még kötelező könyvelőt is fogadnom? Magam nem csinálhatom? Vagy olyan bonyolult?

Ha csak 1 millióig számlázhatok cégeknek, akkor fél éven belül kifutok a keretből.

Amugy a kata az egyéni vállalkozó, bt vagy valami harmadik dolog?

2015. okt. 8. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Amennyiben van heti 36 órát meghaladó főállásod, úgy kiválthatod az okmányirodában a mellékfoglalkozású vállalkozóit, s KATA (kisadózók tételes adója) alá bejelentkezni. Ekkor havi 25 ezer ft-ot kell befizetned 12-éig, ha van bevételed, ha nincs.

Évi 6 millióig lehetsz Áfa -mentes, az 1 millió az más tészta. Ha egy bizonyos cégnek kibocsátott számlák meghaladják az évi 1 milliót, akkor bejelentési kötelezettség van - de számlázhatsz felette is, csak akkor nyilván utánanéznek a számláidnak és a cégnek.

2015. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és KATA-sként nem muszáj könyvelőt fogadni - elég csak az év végi bevallásnál.
2015. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

legegyzserűbben egyéni vállalkozóként. Ha nem elég a 6 milliós bevételi határ, akkor ne kataban adózzál vele. Így nem kell havi 25-t kifizetned, csak a havi könyvelést és a fenntartási ktget ( bankszámla, számlatömb, vagy számlázóprogi, havi 15 ezerből megvagy vele). Könyvelni, csak végzettséggel lehet és nem is annyira a számviteli bonyolultsága, mint inkább naprakészség miatt nem ajánlatos magadnak "barkácsolni"


Bt-t azért nem javaslom, mert egyfelől tőkeigényesebb az alapítás, másfele kell egy társ is, aki után megint lehet, hogy járulékot kellene fizetni és még többe van a megszüntetés, ha mégse menne annyira, hogy megérje. egyénit meg lehet szüneteltetni, vagy jóval kevesebből meg is szüntetni, mint egy céget.

2015. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !!

Még ezt tudnád részletezni egy kicsit?

"Évi 6 millióig lehetsz Áfa -mentes"

Akkor ez azt jelenti, hogy ha elvégzek egy munkát, kiállitok egy számlát 50.000 Ft-ról, ők ezt odaadják kp-ben vagy átutalják, akkor ezt arra költöm el, amire akarom?

Tehát nem kell utána adóznom, saját zsebembe eltehetem és elkölthetem pl kenyérre?

2015. okt. 8. 21:50
 7/8 A kérdező kommentje:

Az 1 milliót haladja meg jó eséllyel, de a 6-ot nem.

Szóval akkor választhatok a "mellékfoglalkozású vállalkozó" és az "egyéni vállalkozó" között?

Amúgy nem gáz az, ha mondjuk mellékfoglalkozású vállalkozóként számlázok? Mármint úgy értem, hogy a cég szempontjából, hogy nem Big Company Zrt. vagyok, hanem "csak" egy mellékfoglalkozású vállalkozó? Ez jelenthet bármi hátrányt?

Az elvégzendő munka adott, a szakmunkám adott, a cég egyedüli kikötése az volt, hogy számlaképes legyek. Akkor nekik tökmindegy, hogy milyen formában vagyok számlaképes, igaz?

2015. okt. 8. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó lehetsz, ez egy és ugyanazon dolog, nem 2 különböző.
2015. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!